Artvin’de maden şirketinin aracı cezadan muaf

0
706

Artvin – Artvin’de uzun bir süredir faaliyette olan park metre uygulaması kapsamında sürücüler araçlarını ücret karşılığında yol kenarına park edebiliyor. Trafik komisyonu tarafından belirlenen bölgeler dışında cadde üzerinde araçlarını park eden sürücüler ise dörtlülerini yakmak koşuluyla kısa süreliğine işlerini tamamlayıp araçlarını bulundukları yerden kaldırmak zorunda kalıyor. Aksi taktirde Artvin Belediyesi zabıta ekipleri ya da Trafik ekiplerince cezai işleme maruz kalıyorlar. Bu sayede trafik daha az aksıyor biraz da olsa trafik normal akışında ilerliyor.

Artvin İnönü caddesi Valilik önünde park metre uygulaması dışında kalan bir bölümde Ünsal Arkadaş’a ait olan lüks bir araç sürekli aynı noktada park edilmiş şekilde durmakta. Dörtlülerin bile yanmadığı araç uzun sürelerce aynı bölgede park halinde bekleyebiliyor.

Maden şirketi olan Etibakır Genel Koordinatörü olarak çalışan Ünsal Arkadaş’a tahsisli olan bu araç gün içinde rahatça aynı bölgede park etmekte. Her gün belli saatlerde park halinde duran araç trafiği aksatsa da bu alışkanlık neredeyse her gün devam etmekte.

Bunu gören vatandaşlar “bu araç da diğer araçlar gibi uyarılmalı ya da park metre uygulamasına katılıp park ettiği yerin ücretini ödemeli” diyerek tepkilerini dile getiriyor.