Artvin’de Mezbahane Tesisi Hizmete Devam Ediyor

0

ARTVİN – Artvin-Erzurum karayolunun 1’nci kilometresi tünel çıkışında kurulan ve Artvin Belediyesi’nin 2016 yılı içerisindeki 26 vizyon projeden biri olan modern mezbahane vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Kurban bayramı öncesinde hizmete açılan Mezbahane, kurban bayramı süresinde de tam mesai yaparak vatandaşlara hizmet verdi. Yıllar sonra mezbahanesine kavuşan Artvin, Belediyesi tarafından işletilen mezbahane aracılığıyla soğuk hava deposuyla, sakatat odası, modern kesim ünitesiyle günümüz şartlarına uygun sağlıklı, güvenli bir ortamda kesim yapma olanağı buluyor.

Günde ortalama 50 hayvan kesim kapasitesi ile çalışan mezbahane de hayvan kesimi yaptırmak isteyen vatandaşlar Artvin Belediyesi Beyaz masadan randevu alarak hayvanlarını kestirebiliyorlar. Kesim sonrasında oluşan hayvan atıkları ve kan birikintisi vidanjör tarafından muhafaza edilip sonrasında Belediye tarafından belirlenen noktalarda kireçlenip gömülüyor.

İdari Bina Ve Kavurma Tesisi Çalışmaları Son Hızıyla Devam Ediyor

Mezbahane yanında yapımı gerçekleştirilen idari bina ve kavurma tesisi çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların kısa sürede tamamlanıp hizmete açılması bekleniyor. İdari bina ve kavurma tesisi ile mezbahane yüzde 100 kapasite ile vatandaşlara hizmet sunacak.