Artvin’de Minik Öğrencilere Trafik Eğitimi

0
495

ARTVİN-Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu  (TÜSEKON) arasında imzalanan Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimi Protokolü gereği verilecek olan eğitimler eş zamanlı olarak Türkiye genelindeki tüm il ve ilçelerde başlatıldı.

İl’deki eğitimler 29 Mart 2017 tarihi itibariyle Milli Egemenlik Anaokulunda düzenlenen törenle başladı. İlçelerimizde bulunan okullarımızda da başlatılan eğitimlerin 31 Aralık 2017 tarihine kadar tamamlanması planlandı.

Milli Egemenlik Anaokulunda başlayan eğitimlerin açılış programına;  İl Millî Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü Metin Özyer, Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu Artvin İl Temsilcisi Bora İnal, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesinden Trafik Eğitimcisi Atalay Atıcı ve Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu Artvin İl Temsilciliği tarafından görevlendirilen Usta Öğretici Ali Özbayrak katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan açılış programında İl Millî Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, trafik eğitiminin önemini belirten konuşmasının ardından, öğrencilere trafik temalı çeşitli hediyeler verdi.

Trafik Eğitimcisi Atalay Atıcı ve Usta Öğretici Ali Özbayrak tarafından yapılan sunumlarla devam eden eğitim programı sonunda görüşleri alınan Okul Müdürü Sema Aydın Çelik, trafik eğitimin öğrencilere yönelik çok faydalı bir eğitim olduğunu ve bu eğitimlerin devamlı olmasının, öğrencilerin trafik kurallarının önemini kavramalarını kolaylaştıracağını belirtti.