Artvin’de Sokak Hayvanları Sevindiriliyor

0
588

 

ARTVİN-Sokak hayvanları her mevsim yaşam için mücadele veriyor. Kedi, köpek ve diğer sokak hayvanları hayatlarını devam ettirmek için bin bir badire atlatıyor. Hayvan severler de onların hayatını bir nebze olsa kolaylaştırmak için her gün farklı yollar deniyor ve mutlu olmaları için çabalıyor. Bu özveriyi bireysel çabayla devam ettiren vatandaşların yanı sıra büyük şirketlerde önemli desteklerde bulunuyor.

Artvin KİHAYKO kış boyunca sokak hayvanlarına mama dağıtım kampanyası sürdürürken, bu önemli görevde bulunan KİHAYKO’ya ilimiz büyük şirketlerinden biri olan Artvin Ülker Bayi ciddi bir katkı sağladı.

Artvin Ülker Bölge Bayii Özer Kardeşler Ltd. Şti Yetkilisi Hafız Özer, hayvan hakları konusunda yardımda bulunmak üzere Artvin Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) temsilcisi Taner Köse’yle irtibata geçerek, son kullanma tarihi yaklaşmış ürünleri sokak hayvanlarına yardım için kullanmak istediklerini belirtti.

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Artvin il temsilcisi Taner Köse yaptığı açıklamada, Artvin Ülker Bölge Bayii Özer Ltd. Şti neden Hafız Özer bey firmalarında son kullanma tarihi yaklaşmış ola ürünleri KİHAYKO temsilcimize sokak hayvanlarını beslemek için vere bileceklerini beyan etti. Bizde kendilerinden teslim aldığımız ürünleri sokak hayvanlarının beslenmesi için kullanılmak üzere Hayvan bakım kliniği veterinerine teslim ettik. Öncelikle Özer Kardeşler Ltd. şirketine ve Hafız Özer beye KİHAYKO Ailesi olarak sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. İyi ki varsınız güzel insanlar diyerek teşekkürlerini ifade etti.

Taner Köse ayrıca, bu tarz yardım kampanyalarına açık olduklarını el birliğiyle sokak hayvanlarına daha çok yardım edebileceklerini ifade etti.