Artvin’de Spor Tesislerinden Ücret Alınmayacak

0
569

ARTVİN – Spor Bakanlığı’nın 7 Ağustos 2016 tarih ve 29794 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelik çerçevesinde spor tesislerin kullanımında alınan işletme ücretlerinde düzenlemeler yapıldı.

Konu hakkında bilgiler veren Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ; “Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun girişimleri sonucunda 7 Ağustos 2016 tarih ve 29794 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yayınlanmış olup, bu yönetmelik ile Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen amatör futbol müsabakaları ile gençlik ve spor kulüplerimizin antrenman ve diğer faaliyetleri için kullanılan her türlü saha ve salonlardan ücret alınmayacak.

Yönetmelik değişikliğinin amatör spor kulüplerini rahatlattığını söyleyen Sadettin DAĞ “Bu yönetmelikle amatör spor kulüplerimizin spor yaptırmaları önündeki engellerden biri daha kaldırılmış oldu. Bu yönetmelikte emeği geçen başta Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Spor Genel müdürümüz Mehmet Baykan ve TASKK Genel Başkanımız Ali Düşmez’e Artvin Spor camiası olarak şükranlarımı sunuyorum” dedi.