Artvin’de Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısı Çayağzı Mahallesinde yapıldı

0
418

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin yönetiminde, Temmuz ayı Meclis Toplantısı Aşağı Şehitlik köyü girişinde bulunan Doğa Restoranda, halkın katılımı ile gerçekleşti.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in yönetiminde Temmuz Ayı Belediye Meclis Toplantısı şeffaf belediyecilik anlayışı ile halka açık bir şekilde Aşağı Şehitlik köyü girişinde bulunan Doğa Restoranda gerçekleştirerek Artvin Belediyesine ait sosyal medya hesapları üzerinden de canlı yayınlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısını Başkan Elçin’in yönetiminde gündem maddeleri okundu. 6 gündem maddesinin görüşülmesinin ardından toplantı sona ererek vatandaşlarla karşılıklı soru cevap bölümüne geçildi.

Şeffaf Belediyecilik anlayışı ile her ay Belediye Meclis Toplantılarını farklı mahallede halka açık yapmaya devam ettiklerini belirten Başkan Elçin, proje kitapçığında yer alan vaatlerinden 3 ayda 10’un üzerinde projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Elçin; ” Meclis üyelerinin oturum şekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin oturma şekline göre düzenlenmiştir. Halka açık olmasından dolayı meclis toplantısına ait konularda halkın hiç ses çıkarmadan sadece izleyici olması gerekmektedir.

Toplantı bittikten sonra halkımızla Artvin’e ne yapabiliriz diye sohbet edeceğiz. İkinci toplantımızı Orta Mahalle’de gerçekleştirmiştik üçüncüsünü de Çayağzı Mahallesinde gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz hafta şehrimizin en büyük organizasyonu olan Kafkasör Festivalini düzenledik ve olumsuz hava koşullarına rağmen 10 binlerce kişi geldi. Festival kapsamında bir ilkte gerçekleştirerek yaylada düzenlediğimiz Kulüpler Arası Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası ile ilimizin tanıtımına katkıda bulunduk.

Şehit ve gazi yakınlarının 65 yaş üstü vatandaşların belediye minibüslerinden ücretsiz yararlanabilmesi için belediyemize müracaat ederek alacakları kart ile minibüslerden yararlanacaklardır bunun için belediyemize başvurmaları gerekmektedir.

Sokak hayvanları ile ilgilide kısa süre içerisinde halkımızın ve sokak hayvanlarının rahat edebileceği projeyi hayata geçireceğiz.

Akıllı Şehir olma yolun da adımlar attık ve ilkini Kafkasör Festivalimizde arena çevresine yerleştirdiğimiz Wİ-Fİ İnternet ağlarını halkımızın hizmetine sunduk. Şimdide şehir merkezinde 5 farklı noktaya Wİ-Fİ İnternet ağlarını yerleştirme işlemlerine başladık. Atapark’ta ki Wİ-Fİ tamamlandı. Diğerlerini de kısa bir süre içerisinde tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunacağız.” dedi.

Toplantı sonunda mahalle sakinlerinin istek ve şikayetlerini dinleyen Elçin, konularla ilgili notları aldıklarını ifade ederek ilgili birim amirlerine talimat verdi. Taleplerin değerlendirilerek bir daha ki toplantıda bunların yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi vereceğini söyledi.

Doğal gazın Mahallerine ne zaman geleceği sorusuna ise Doğal gaz firması Akmercan Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık cevap verdi: Şehir giriş köprüsünden Şimşek Mermerin oraya kadar olan Güzergahtaki evlerin kapılarına 2019’un Kasım ayının ilk haftasına kadar Doğal gaz vereceklerini belirterek bundan sonra ki süreçte de mahalle sakinlerinin Akmercan firmasının tescillendirdiği Doğal gaz tesisat firmaları tarafından evlerine Doğal gaz bağlatabileceklerini ifade etti.

Doğa Restonranda gerçekleşen Meclis Toplantısına; Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Biber, STK temsilcileri, mahalle sakinleri ve vatandaşlar katıldı.