Artvin’de Tiyatrocu Miniklerin Oyununa Yoğun İlgi

0
490

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu, minikler gurubu Artvin halkının yoğun ilgisiyle ilk sahnelerini aldı.

ARTVİN-Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu Minik ekibi Rapunzel adlı oyunla seyirciyi kahkahaya boğdu.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür  Merkezi’nde sahneye çıkan minikleri Artvin Belediyesi Sosyal İşler Kültür Müdürü Hamdi Özder’in yanı sıra çok sayıda tiyatro sever izledi.

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu Tiyatro oyuncusu ve eğitmeni Tuğçe Öztürk tarafından 3 ay önce eğitimlere başlayarak ortaya güzel oyun çıkaran ekip ilk sahne deneyimini yaşadılar. Heyecanlarını seyircilerin alkışlarıyla yenen minik tiyatrocular Emel Sayın, Barış Manço gibi ünlü sanatçılarının müzikal oyun şeklinde şarkılarının seslendirerek izleyicilerden kuvvetli alkış aldılar.

Minik yetenekler Rapunzel adlı masal kahramanın hayatını en güzel şekilde sahneye yansıtarak kendi yaş guruplarından ve büyüklerden takdir topladılar.

Artvinli 3 ve 10 yaş arasındaki 18 minik tiyatro oyuncusunun yer aldığını söyleyen eğitmen Tuğçe Öztürk, seyircilere teşekkür ederek şunları söyledi. “ Bizlere bu imkânı veren Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye çok teşekkür ediyoruz. Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro ekibi olarak yaklaşık 2 yıldır sahne alıyoruz. Biz tiyatronun evrenselliğine önem vererek minik, çocuk ve yetişkin ekipleriyle Artvin’i en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Bugün minik ekibimizin ilk gösterisini yaptık ve gerçekten halkımız büyük ilgi gösterdi. Minikler ilk sahne deyimleri olmasına rağmen profesyonelce bir oyun sergiledi. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

Tiyatro sonunda Artvin Belediyesi tarafından oyunculara hediyeler verilerek hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.