Artvin’in 40 Yıllık Makina Mühendislerine Plaket Verildi

0
569

ARTVİN-Artvin Makine Mühendisleri Odası’nın düzenlemiş olduğu birlik beraberlik ve dayanışma iftar programında makine mühendisleri bir araya geldi.

Davetlilere hitap eden Artvin Makine Mühendisleri Odası Başkanı Şener Kaya, Ramazan ayının önemi ve mahiyeti hakkında konuş yaptı.

Kaya sözlerine şöyle devam etti: “Artvin Makina Mühendisleri Odası olarak, mübarek Ramazan ayı vesilesiyle buluşmak, görüşmek, hasret, gidermek ve Ramazan ayının ulviliğini birlikte kutlamak amacıyla, ilkini geçen ramazanda düzenlemiş olup ve geleneksel hale gelen 2. İftar Programımıza Hepiniz Hoş geldiniz.”

Birlik Beraberlik Ölümden Başka Her Şeyi Yener

Şener Kaya, konuşmasında en çok birlik beraberliğe değinerek, “İftar sofralarının etrafında inşa edilen manevi köprülerle; kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut hâkim olur.

Bizi millet yapan ve birlikte yaşamamızı güçlendiren duygu, bilgi, tarihi birikim, kültür ve inançlar, aramızda kopmaz, manevi bağlar oluşturmuştur.

Ülkemizin bu sıkıntılı zamanlarda, Türk Milletinin birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duymaktadır. Çünkü Birlik beraberlik ölümden başka her şeyi yener’’ dedi.

Artvin makine mühendisleri odasının çalışmaları hakkında bilgi verirken, “Odamız tamamen tarafsız olarak, kuruluş amacı doğrultusunda, toplum ve kamu yararı çerçevesinde, teknik konularda hizmetlerini yapmaktadır.

Artvin makine mühendisleri odası olarak, bütün kamu kurum ve kuruluşlarla uyum içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bizim anlayışımız, meslekteki bilgi ve deneyimlerimizle, ülkemizin kalkınmasına, milli üretimin yaygınlaştırılmasına, vesile olmaktır’’ dedi.

Artvin Makine Mühendisleri Odası Başkanı Şener Kaya’nın konuşmasının ardından, meslekte 25’inci ve 40’ıncı yılını dolduran makine mühendislerine plaket töreni düzenlendi.

40’inci yılını dolduran mühendislerden Aytekin Öztürk’ e Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, 40’inci yıl plaketini taktim etti.

Zafer İnce plaketi verdikten sonra, bu kadar tecrübeli bilgi birikimli mühendisimize plaket vermekten mutluluk duyduğunu söyledi. Osman Şentürk’ e ise Trabzon makine mühendisleri odası şube başkanı Şaban Bülbül plaketini verdi. Ve diğer 40’inci yıl plaketleri de verilerek, meslekte 25’inci yılını dolduran mühendislere ise, Artvin Makine Mühendisleri Odası Başkanı Şener Kaya tarafından plaketleri verildi.

Plaketleri alan makine mühendisleri çok heyecanlı ve mutlu olduklarını dile getirdiler.

Program sonunda ise konuşmasını yapan Şener Kaya; “Odamızın bu tür etkinlikleri olacaktır. Amacımız bütün meslektaşlarımızla bir araya gelip meslekteki bilgilerimizi tecrübelerimizi konuşmaktır. 40 yıllık mühendislerimize plaketleri verdik bu demektir ki bu kadar yıl deneyim tecrübe kazanmıştır. Genç meslektaşlarım sizlerde ülkemiz için mesleğiniz için bütün özveriyle çalışın, mühendis onurludur saygındır’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Davetliler programdan çok memnun kaldıklarını belirterek bu kadar kalabalık bir etkinliğin olmasının Artvin için ve bizler için onurlandırıcı olduklarını söylediler.