Artvinli dernek ve STK’lerden Kaboğlu ile dayanışma

0
107

Anayasa Profesörü ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu’nun evinde tedit edilmesi ve aracına saldırılması sonrası Artvinli dernek ve sivil toplum kuruluşları dayanışma mesajı yayınladı.

Artvinli dernek ve sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan açıklamada “Artvinimizin değeri, Anayasa Profesörü, İstanbul Milletvekilimiz Sayın İbrahim KABOĞLU’ na ait araca, geçtiğimiz Perşembe gecesi Kadıköy Koşuyolu’ nda park halindeyken yapılan barbarca saldırıyı kınıyoruz.Çevre sakinlerinin huzurunu bozacak şekilde gürültü kirliliği yaratan mekanın yetkililerini uyarması sonrasında gelişen bu şiddet olayını kabul etmek mümkün değildir. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıklı huzurlu güzel günler diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada bulunan dernek ve STK’ler:

Artvinliler Hizmet Vakfı Artvin Kültür ve Sosyal Hizmetler Vakfı, Macahel Eğitim Kültür Ve Dayanışma Vakfı, Hemşinliler Hizmet Vakfı, İstanbul Artvin Dernekleri Federasyonu, Artvin Dernekleri Federasyonu, Şavşat Dernekleri Federasyonu, İstanbul Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, İstanbul Ardanuçlular Derneği, İstanbul Arhavililer Derneği, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği, İstanbul Hopalılar Derneği, Şavşat Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, Artvin Yusufeli Kültür ve Dayanışma Derneği, Beykoz Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Çekmeköy Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Artvin İli Merkez Ortaköy Belde ve Çevre Köyleri Sosyal Yrd. Kültür Eğitim ve Tanıtma Derneği