Artvinli genç tenisçiler kupalara ambargo koydu

0
869

Türkiye Tenis Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu 10 yaş yaz kupası turnuvasında Artvin Gençlik Spor İl Müdürlüğü (GSM) oyuncuları büyük başarılara imza attı.

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF)’nin düzenlemiş olduğu 10 yaş yaz kupası turnuvasında Artvin’ Gençlik Spor İl Müdürlüğü (GSM) oyuncuları Ada Duru Pınar, Buse Gündüz, İpek Aydemir ve Ahmet Çağlayan Günaldı, büyük başarılara imza attı.

Genç tenisçiler Arhavi ve Trabzon’da düzenlenen müsabakalarda 11 Kupa ve 5 madalya ile evlerine geri döndüler. 9 yaş kategorisi 1’inci Ada Duru Pınar, 10 yaş kategorisi 1’incisi Buse Gündüz, 10 yaş 2’incisi İpek Aydemir, 10 yaş 2’incisi Ahmet Çağlayan Günaldı, 9 yaş çiftler şampiyonu Ada Duru Pınar ve eşi Zeynep Gedik, 10 yaş çiftler şampiyonu Buse Gündüz ve eşi ipek Aydemir, 10 yaş çiftler ikincisi Ahmet Çağlayan Günaldı ve eşi Doruk Dağlar Koyuncu gösterdikleri performanslarla kupaların sahibi oldu.

Arhavi’de hızını alamayan Artvin GSM sporcuları, Trabzon’daki TTF düzenlemiş olduğu 10 yaş hafta içi turnuvasında yine aynı başarıyı göstererek kupalara ambargo koydu.

9 yaş 1’incisi Ada Duru Pınar,  10 yaş 1’incisi Buse Gündüz, 10 Yaş 2’incisi ipek Aydemir, 10 yaş 2’incisi Ahmet Çağlayan Günaldı, Tenis Antrenörü Serkan Şahin eşliğinde müsabakalara çıkan yetenekli tenisler, Arhavi ve Trabzon ilerinden 12 günde toplam 11 kupa ve 5 madalya ile ilimize geri döndüler.

Artvin’in yetiştirdiği genç yetenekler sadece bu turnuvalarda gösterdikleri performanslarla dikkat çekmiyor. Milli takım seviyesinde performans sergileyen Buse Gündüz, İpek Aydemir Milli takım hocalarının merceği altında.  Antrenör Serkan Şahin eşliğinde günlük en az 6 saat antrenman yapan gençler spor camiasının gözdesi durumunda.

Antrenör Serkan Şahin,  yaptığı açıklamada genç yeteneklerinin böylesi üst düzey turnuvalar başarı göstermesi bizi çok mutlu etti. Umarım bu başarıların devamını getireceğiz dedi. Şahin ayrıca; “her daim yanımızda olan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Bahattin Yetim ve Şube Müdürümüzü Latif Yılmaztürk’e bize verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimiz sunuyorum dedi.