Artvin’li Hekimlerden Cerattepe İçin Eylem

0
595

ARTVİN-Artvin Devlet Hastanesi hekimleri ve sağlık çalışanları, Cerattepe’de oluşturulmak istenen maden sahasına karşı Artvin halkının haklı mücadelesini desteklemek için Artvin Devlet Hastanesi önünde toplanarak basın açıklamasında bulundular.

Artvin Devlet Hastanesi hekimleri adına ortak basın açıklaması yapan Doktor Mehmet Ası Oktan, “Artvin halkının ve gelecek nesillerin sağlığını riske atacak, güzel Artvin doğasına zarar verecek her türlü eyleme karşı olduğumuzu bildiriyoruz. Yargı henüz son sözünü söylemeden, bu güzel ve eşsiz doğanın talan edilmesine karşı duruyoruz. Artvin Devlet Hastanesi hekimleri ve sağlık çalışanları olarak bu zor günlerde hizmet verdiğimiz halkın yanında durmayı görev biliyoruz. Temiz çevrenin ve sağlıklı içme suyunun kıymetini bilen her yurttaşımızı Artvin halkı ile dayanışmaya davet ediyoruz.

Bu vesile ile dün akşam Ankara’da yaşanan menfur terör saldırısında yaşamını yitiren yurttaşlarımıza baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terörü bir kez daha lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.