Artvin’li Maratoncu Talat Alkan İzmir’den Bronz Madalya İle Döndü

0
644

ARTVİN-İzmir’deki yarışlara katılan Milli Maratoncu Talat Alkan 3. oldu ve bronz madalya aldı. Alkan çok sıcak bir havada koştuğunu bundan dolayı da çok zorlandığını belirterek; “İzmir Türkiye pist şampiyonası. Master atletlerde 10 kilometre koşuda 3. olarak bronz madalya aldım. Desteklerinden dolayı Artvin Orman Spora ve bana her zaman desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Ömer Doğanay olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

Artvin’i bireysel sporlarla daha çok tanıtacağımıza inanıyorum. Artvin’den sporcu katıldığında insanların ilgisi bir başka oluyor. İzmir Masterler Koşusunda çok sıcak bir havada koştuk. Hava şartları beni gerçekten çok zorladı. 3. oldum ve bronz madalya aldım. Aldığım bütün madalyalar Artvin adına alınmıştır. Akıttığım terin adıdır Artvin. Ve attığım her adım. Artvin’i kendi branşımda, spor alanında zirveye taşımak içindir.

Maraton bütün dünyada en çok ilgi gören sporların başında yer alır. Hangi branş olursa olsun ilgili ile izlenir ve takip edilir. Ben bunu bazı yetkililere bir türlü anlatamıyorum. Ana bu bana yarışmalara katılmaya engel değil. Aldığım her madalya beni anlamayan, anlamakta zorlananlara verilmiş cevaptır. Artvin Halkı’nın ilgisi, desteği ve takibi ise beni onurlandırıyor, duygulandırıyor, güç veriyor.” dedi.