Artvin’li Off-Road’cuların Ardeşen Başarısı

0
550

ARTVİN – Rize’nin Ardeşen ilçesinde gerçekleştirilen “5. Uluslararası Ardeşen Mahalli Off-Road Oyunları”nda Artvinli sürücüler damgasını vurdu.

Oyunlarda Artvin’i temsilen katılan Tolga Şatır, Serkan Demirçelik ikilisi S1 kategorisinde birinci olarak Artvin’e kupayla döndüler.

 

1 (1) (2)

Rize’nin Ardeşen ilçesinde “5. Uluslararası Ardeşen Mahalli Off-Road Oyunları” gerçekleştirildi. Karadeniz Off-Road Platformunca Organize Sanayi Bölgesi alanında gerçekleştirilen oyunlara, Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan ve İran’dan 54 sporcu 27 araçla katıldı. Çok sayıda engelin bulunduğu 2 bin metrelik parkurda yapılan yarışlar, çekişmeli anlara sahne oldu. Dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele eden yarışmacılar, zaman zaman zorluklar yaşadı.

Oyunlara Artvin’den ise Kafkas Off-road Platformu üye kulüplerinden 6 yarışması katıldı. Temsilcilerimiz zorlu parkurda ellerinden geleni yaparken derece ise S1 klasmanından geldi. Tolga Şatır Serkan Demirçelik ikilisi gösterdiği üstün performansla rakiplerini geride bırakarak bu kategorinin birinci oldular. Tolga Şatır, Serkan Demirçelik ikisi burada gazetemize açıklamalarda bulundu. Kupayı Artvin’imize getirmenin guru içinde olduklarını belirten ikili, bunun ekip olarak gelen büyük bir başarı olduğunu söylediler. Bu başarıdan dolayı mutlu olduklarını ifade eden ikili, aldıkları bu kupayı Diyarbakır’da Şehit olan Tamer Akbaş’a ve tüm şehitlerimize hediye ettiklerini ifade ettiler.