Artvinli Öğrencilerden ‘HAT ve Tezhip ve Ebru” Sergisi

0
833

ARTVİN- Artvin Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen, “Hat, Tezhip-Ebru” ve Gençlerimizin Kadrajından Artvin” konulu sergi açıldı.

 Okulun Çok Amaçlı Salonu’nda okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Belma Kahveci’nin koordinesinde düzenlenen serginin açılışına, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Abdulcelil Kahveci, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Müftü Vekili Muhammed Aydın, öğretmenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Serginin açılışını yapan Vali Doğanay, yaptığı konuşmada, “Hat sanatı bizim yüz yıllardır bu coğrafyada icra ettiğimiz, öğrenilmesi emek isteyen ama bir defa başlanıldığında tarihe iz bırakılabilen bir sanattır.” dedi.

Sergiyi gezen ve bütün eserleri yakından tek tek inceleyen Vali Doğanay, eserlerin sahibi öğrencileri el emeği göz nuru çalışmalarından dolayı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Okul öğrencileri tarafından mini bir müzik ziyafeti katılımcıların beğenisini topladı.

Bir hafta süreyle açık kalacak sergide yaklaşık 150 eser bulunuyor.