Artvin’li Taekwondocular Rize’den Üçüncülük Kupası ile Döndüler

0
718

RİZE – Rize-Ardeşen de yapılan Taekwondo müsabakalarında Artvinli sporcularımız, 7 Altın 5 Gümüş ve 5 Bronz madalya alarak genel klasmanda Artvin’i kürsüye çıkararak 3.lük kupasını kaldırdılar.

Rize’nin Ardeşen ilçesinde yapılan 1. Lütfü Alemdar Dostluk Kupası Taekwondo Şampiyonası Doğu ve Karadeniz illerinden çok sayıda sporcu ve kulübün katılımı ile Ardeşen Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü Spor salonunda gerçekleşti.

Artvinli_Taekwondocular2 Artvinli_Taekwondocular3

Müsabakalara Artvin İlimizi temsilen Artvin Merkez ve Murgul ilçemizden Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü salonlarında çalışmalarını sürdüren Taekwondocu sporcularımız katıldı. Türkiye Taekwondo Federasyonu Artvin İl Temsilcisi Faris Keskin’den edindiğimiz bilgiye göre, ilimizi müsabakalarda 17 sporcu temsil etti. Rize-Ardeşen de yapılan Taekwondo müsabakalarında Artvinli sporcularımız, 7 Altın 5 Gümüş ve 5 Bronz madalya alarak genel klasmanda Artvin’i kürsüye çıkararak 3. lük kupasını kaldırdılar. Müsabaka sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini Rize Milletvekili Sayın Osman Aşkın Bak, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Ardeşen Ak parti ilçe başkanı Sadık Bayraktar, Ardeşen Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürü Ali Osman Önçırak  ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Rize il temsilcisi Bülent Aksoy takdim etti.

Olimpiyatı hedef koyan sporcularımızın önce bölge şampiyonluğu daha sonra ise Türkiye ve Avrupa şampiyonluklarını alarak hedeflerine yürümek istediklerini söyleyen Antrenörler,” Hayati Güneri ve Emin Gündüz’ü sporcularıyla birlikte tebrik ediyor yürüdükleri hedefe ulaşmaları noktasında başarılar diliyoruz” şeklinde konuştular.