Aykut Erdoğdu Şavşat’ta Referandumu Değerlendirdi

0
499

ŞAVŞAT-CHP Milletvekilleri Aykut Erdoğdu, Uğur Bayraktutan Ve Eski Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu Şavşat’ta Vatandaşlarla Buluşarak Referandumu Değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkanı Yücel Kurt ve CHP Artvin eski Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, Şavşat Belediye Düğün Salonunda vatandaşlara referandumu değerlendirdi.

CHP İlçe Örgütü Başkanı Nihat Acar’ın açılış konuşması sonrası CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan yapmış olduğu kısa konuşma sonrası bu konularda CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun anayasa ve rejim konusunda ki bilgilerinden faydalanmak gerekir diyerek halkı selamlayıp referandum da Şavşat halkının Cumhuriyetin yanında olacağını ifade etti.

Belediye Düğün Salonunun tamamını dolduran vatandaşlara hitap eden CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu 16 Nisan da yapılacak olan anayasa referandumu ile ilgili konuşma yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu vatandaşlara hitap ederek ‘hayır’ demelerinin gerekçelerini anlattı.

Erdoğdu konuşmasın; Halk oylaması kampanyası tüm ülke de olduğu gibi ilimizde de bütün hızıyla sürüyor. Hollanda ’ya, Almanya’ya yaptıkları küstahça ve antidemokratik uygulamalara köpürerek NAZİ suçlamaları yapmamamıza rağmen, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtircesine, çeşitli illerde ‘hayır’ kampanyası yürüten MHP muhalifler engelle-meler ve saldırılarla karşılaşıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, “Bu iş siyasi parti işi değil. Bu iş vatan işi. Bugüne kadar hep sahada oldum yine referandum için sahadayım. Ama sahada hiç Cumhuriyet Halk Partisi propagandası yapmadım. Her yerde bu teklifin içeriğini anlatıyorum, anlatacağım. Hemşerilerim teklifin içeriğini öğrendikçe ‘Bu kadar yetkiyi babamıza dahi vermeyiz’ demeye başladılar. Önümüzdeki sürede hiç kimseyle tartışmadan polemiğe girmeden içeriği anlatacağız. Biz hiç kimseye evetçi hayırcı demiyoruz. Vatan haini demiyoruz, terörist demiyoruz. Birlik beraberlik içerisinde siyaset yapmaya çalışıyoruz. Bakın burada ellerinde Ay Yıldızlı Bayrağımızı taşıyarak buraya gelen ve HAYIR oyu verecek olan bu ninem şimdi terörist mi olacak.  Hollanda’da yaşananlara bakıyoruz. Dışarıda demokrasi diyenler aynı baskı ve yasakları bize uyguluyorlar. Demokraside değişmez 3 kural vardır;” Bir milletin iradesi kendi seçtikleri üzerinden devam ediyorsa buna Cumhuriyet denir. İşte rejim odur. Milletin iradesine bir ailenin bir kişinin bir gurubun elinde oluyorsa buna da saltanat diyoruz. Milli irade ve demokrasi ancak yasama yürütme ve yargının en güzel şekilde işlemesi ile mümkün olur. Bunların hepsi en güzel şekilde işliyorsa bunun adına Cumhuriyet diyoruz.

Demokrasilerde değişmez üç kavram var; yasama, yürüt-me, yargı. Bu pakette bunlar ortadan kalktığı için HAYIR diyoruz. Bu üç kuvvet bir araya gelirse monarşi olur, tek adam olur. Bütün insanlık için yazılan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinde de bu üç kuvvetin ayrılması yazıyor. Bunlar ayrılmaz ise anayasa yoktur, aldatmaca vardır. Türkiye’nin bekası tehdit altında tek çareniz güçlü liderlik başka şansınız yok boyun eğin diyecekler. Bu rejim değişikliğine veya onların aldatmacası ile Türk Tipi Başkanlık sistemi ile ülkeyi uçuruma götürüyorlar.

Bütün bu melanetler yaşanırken sakin olun. Her gittiğiniz yerde bunu anlatın. Bu yasa değişikliklerine Evet demenin ülkenin bekası için tehlikelerini anlatın. Aklınıza ve vicdanınıza pranga vurulmasın. Kimse-ye bu yetkiyi vermeyin. Bu bir parti seçimi değil. Bu ülkenin geleceği bu rejimin yaşaması yaşatılması oylamasıdır. Yıllarca kendileri destek verdiği FETÖ ile ilgili kimse bizi yan yana getiremez. Bunu diyen kişiler önce kendilerine baksınlar. AK dedikleri yılların ne kadar kara olduğunu göreceklerdir. Bu örgütün içinde geçmişte de bugünde kimlerin olduğunu bu halk biliyor.

Sakın korkmayın… Biz haklıyız… Gücümüz haklılığımızdan geliyor… Biz kazanacağız. Karanlığın üstüne güneş gibi doğacağız… Biz kazandığımız da Halkımız kazanacak… Kutuplaşma bitecek… Ekonomik kriz bitecek… Terör bitecek… Her şeye yeniden başlayacağız…

Sizleri çok seviyoruz… Sizinle olmak sizin tarafta durmak her şeye değer… Biz kazanacağız… Türkiye kazanacak… Hayır kazanacak. Milletimiz için ülkemiz bu güzel Cumhuriyetin yaşaması ev yaşatılması için HAYIR kazanacak.” Dedi.

Daha sonra soruları cevaplandıran Erdoğdu Şavşat halkının büyük bir ilgisi ile programını tamamlayarak beraberindekilerle birlikte Artvin’e hareket etti.