Babasının mezarına Trabzonspor bayrağı örttü

0
68

İl merkezinde ikamet eden fanatik Trabzonspor taraftarı olan Atilla Aydın (68), önceki gün geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi.

Artvin’in sevilen ve sayılan simalarından olan Atilla Aydın, kendisi gibi iyi bir Trabzonspor taraftarı olan oğlu Selçuk ile kızı Eda Aydın’a öldüğünde tabutuna ve mezarına Trabzonspor bayrağı örtmeleri vasiyetinde bulundu.

Babalarının vasiyetini yerine getirdiği için mutlu olduklarını dile getiren Selçuk Aydın, “Babam çok fanatik bir Trabzonspor taraftarıydı. Trabzonspor babamın yaşam biçimi olmuştu. Günlük yaşamının büyük bölümünü Trabzonspor’a ayırırdı. Beni, kız kardeşimi ve annemi ve 3 torununu da Trabzonspor taraftarı yapmıştı. Çocukluğumuzda Trabzonspor’un maçlarını radyodan dinlerdik. Trabzonspor kazanınca çok mutlu olur, puan kaybedince de çok üzülür ve hastalanırdı.” dedi.

-Trabzonspor gol atınca ağaçtan düşerek yaralandı

Babasının merkeze bağlı Sümbüllü (Sinkot) köyünde bağ-bahçe işlerinin yansıra tavuk beslemekten mutlu olduğunu anlatan Aydın,” Bundan yaklaşık 20 yıl önce bahçemizdeki elma ağacına çıktı. Bu sırada Trabzonspor maçı da vardı. Eline aldığı radyoyla ağacın üzerinde hem maçı dinliyor hem de elmaları topluyordu. Maçın sonlarına doğru Trabzonspor gol atınca rahmetli babam büyük sevinç yaşadı ve ağaçtan düşerek yaralandı.” diye konuştu.

-Ameliyat masasından kaçarak maç izledi

Yaklaşık 15 yıldır kanser tedavisi gören babasının ameliyat olacağı gün Trabzonspor’un maçını izlemek üzere hastaneden kaçtığını ifade eden Aydın,” Babamın birçok hatırası var. Yine bir gün kamyonuyla seyir halindeyken radyodan maç dinlerken Trabzonspor gol atınca sevinçten dolayı direksiyon hakimiyetini kaybederek uçuruma yuvarlandı. Çok şükür bu kazayı hafif atlatmıştı.” dedi.

-Hiçbir maçını kaçırmazdı

Babasının hayatı boyunca Trabzonspor’un bütün maçlarını eskiden radyodan, son yıllarda televizyondan ve statlardan takip ettiğini kaydeden Aydın,” Maç olduğu gün evimizde büyük bir heyecan ve mutluluk yaşardık. Ailece maç izlerdik. Babam maçları çok heyecanlı izledi. Yerinde duramazdı. Trabzonspor yenince bizlere çeşitli hediyeler alıdır. Yenilince ise çok üzülürdü. Birçok kez Trabzon’a gider maçı stattan izlerdi Özellikle derbi maçlarda Trabzonspor galip gelince arkadaşlarına takılırdı.”

-Geçen yılki şampiyonluğu doyasıya kutladı

Trabzonspor’un geçen yılki şampiyonluğunu herkes gibi babasının da doyasıya yaşadığını belirten Aydın,” Şampiyonluğumuzu ilan ettiğimiz Antalyaspor maçı sonrasında babamla birlikte Artvin’de şampiyonluk turu atarak, kutlamalara katıldık. O geceyi unutamam babam sevincinden sabah kadar ağladı. Babam hayattayken ‘Ben öldüğümde tabutuma ve mezarıma Trabzonspor bayrağı örtün. Mezar taşına da Trabzonsporlu Atilla yazın’ demişti. Bizde çocukları olarak babamızın vasiyetini yerine getirdik. Rabbim mekanını cennet eylesin.” diye konuştu.