Baro Başkanı Varan’dan İnsan Hakları Günü mesajı

0
147

Artvin Baro Başkanı Avukat Ayla Varan 10 Aralık İnsan Hakları Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

“Eşit, adil, vicdanlı, hakkaniyetli ve barış içinde bir dünyada yaşamaya hepimizin hakkı var” diyerek 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı yayınlayan Av. Varan şu ifadelere yer verdi:

“İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi 10 Aralık 1948’de kabul edilmesiyle her yıl 10 Aralık günü “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanıyor. 74 yıl önce ilan edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ile ırk, dil, din cinsiyet, sosyal köken ayrımı yapılmaksızın insanlara hak ve özgürlükler tanındı. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizde, insan hak ve özgürlüklerinin sağlanması için atılan her adım, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırlarındaki tüm vatandaşlarına verdiği önemi ve saygıyı göstermektedir. İnsan hakları dokunulamaz, devredilemez ve ertelenemez bir bütündür ve evrenseldir.

İlimizde de engelli, yaşlı, çocuk ve kadınlarımız başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın haklarını eşit ve en geniş biçimde kullanabilmeleri temel hedefimizdir ve bu doğrultuda çalışmalarımız devam etmektedir. Uluslararası toplumun iş birliğiyle dünyanın her köşesinde istisnasız her insanın haklarının korunduğu bir dünya düzeni umuduyla 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.”