Başkan Çakır’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesaj

0
75

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Çakır mesajında şu ifadeleri kullandı:” Çanakkale; bizim için onurunu, şerefini, haysiyetini çiğnetmeyen ecdadımızın vatanı için gözünü kırpmadan ölüme gittiği kutsal vatan toprağıdır. Atalarımız, tüm güçleriyle saldıran düşmanlara göğsündeki yenilmez imanıyla karşı durmuş, tüm dünyaya örnek olacak bir bağımsızlık mücadelesi göstermiştir. Rengini şehitlerimizin vatan toprağına dökülen kanlarından alan bayrağımızı asla yere düşürmemişlerdir.

Ömrünün baharını yaşayan gençlerimiz Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde bağımsız bir vatan için “Bedr’in Arslanları” gibi şehadet şerbetini içmeye cepheye koşmuşlardır. Çanakkale’de tüm dünya mücadelemizin ve inancımızın yanında merhametimizi ve insanlığımızı da görmüştür. Dünyada başka bir millet yoktur ki; düşman askerine bile merhamet edecek kadar engin bir yüreğe sahip olsun. İstiklâl yolunda verdiğimiz zorlu mücadeleyi anlamayan bir gençliğin geleceği olamaz. Atasını, geçmişini bilmeyen bir nesil yok olmaya mahkûmdur.

Atalarımızdan devraldığımız şanlı bayrağımızı gençlerimiz; eğitimde, teknolojide, bilimde, sanatta ve daha birçok alanda kazandıkları başarılarla onurlandırıyorlar. Birlik beraberlik içinde yapamayacağımız iş, kazanamayacağımız mücadele yok. ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe altın harflerle yazan atalarımıza layık evlatlar olarak, üzerimize düşen sorumluluğun farkında olan bizler, sahip olduğumuz millî şuur ile daha güçlü bir Türkiye için her zaman daha çok çalışacağız. ‘Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!’ dizelerinin yazılmasına vesile olan Çanakkale Şehitlerimizi rahmet, minnet, şükranla anıyoruz” dedi.