Başkan Kocatepe Turizm’de Ortadoğu’yu İşaret Etti

0
732

ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in Turizmini Ortadoğu ülkeleriyle şekillendirmek için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

MehmetKocatepeTrabzon ve Rize’den sonra Ortadoğu’daki turistlerin yeni gözde şehri Artvin oldu. Artvin doğal güzellikleri ve su sporlarıyla orta doğudan gelecek turistleri misafir etmeye hazırlanıyor. Ela Konak travel sahibi Ahmet Akyüz, Rize Tur ve GTS Tur sahipleri Abdullah Aytekin ile Kemal Denizalp, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in güzellikler şehri olduğunu ifade ederek, “Artvin özellikle doğal güzellikleriyle Ortadoğu’dan gelecek turistleri büyüleyecektir. Gerek doğal yapımız, gerekse insanımız ile gelecek turistleri misafir etmeye hazırız. Bizler ülkemiz ve Artvin’imiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız” dedi.

Turizm2“Artvin’i Turizmde Marka Şehir Yapacağız”

Artvin’in turizm sektöründe hak ettiği payı alması için turizm odaklı tanıtım çalışmalarına hız veren Kocatepe, Artvin’i Turizmde Marka Şehir Yapacağını vurgulayarak, “Artvin Turizmini geliştirmek için öncelik olarak bir master planının hazırlanması gerekiyor. Bunun içinde gerekli çalışmalar başlatıldı. Artvin’in başta doğa turizminde, sporda ve kültürel etkinliklerde bakanlıklarla ve illerle ortak destinasyonlar uygulayarak bölgedeki turizme büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Doka vasıtasıyla turizm çeşitlerinin illere göre planlanmasının yapılarak alt yapı yatırımlarının da buna göre hazırlanması gerekiyor. Artvin için en uygun turizm çeşitleri doğa turizmi, spor, yayla ve Arap turizmidir. Son zamanlar Trabzon ve Rize’de yoğunlaşan turizmi Artvin’e de yayarak daha büyük bir güç kazandırmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda turizmcileri ve girişimcileri Artvin’e davet ediyoruz. Artvin her anlamda turizm için hazır konumda bulunuyor. Şimdi tek yapmamız gereken Artvin’i el birliğiyle turizmde zirveye taşımak” şeklinde konuştu.

Ziyarete gelen yetkililer Artvin’e yaz ayı boyunca en az 3 bin turistin geleceğini belirterek, “Artvin ülkemizin en güzel doğasına sahip şehirlerinden birisi konumunda bulunuyor. Bizlerde girişimciler olarak bu güzel şehre gelerek, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe misafir perverliğinde incelemeler yapma fırsatı bulduk. Bu gezimizde Kafkasor tesislerini gezdik. Önümüzdeki günlerde tekrar gelerek Artvin’in tüm ilçelerini gezip incelemeler yapmayı planlıyoruz. Gerekli incelemeleri tamamladıktan sonra, Artvin’i Ortadoğu’daki turistler ile buluşturacağız. Bu durum hem Artvin için hem de Türkiye için güzel bir tanıtım ve kazanç olacak” ifadelerini kullandı.