Basur Nedir, En Kolay Basur Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

0
149

Basur makat çevresinde ortaya çıkan bir hastalıktır. Çeşitli ağrılara, kanamalara sebep olan bu hastalığın temelinde varis yatmaktadır. Makat çevresi etrafında meydana gelen varisler basur sorununu ortaya çıkarmaktadır.

Basur ağrılı geçen, kişinin yaşam kalitesini epey aşağılara çeken bir hastalıktır. Özellikle dışkılama noktasında sancılar ve kanamalar hastalığı yaşayan kişileri endişelendirmektedir. Yaşanacak ağrılardan yorulmak ve korkmaya başlamak da tuvalete gitmek karşısında korkunuzu her geçen gün artıracaktır. Bunun dışında meydana gelen akıntılar, oturur-kalkarken ortaya çıkan ağrılar yaşam kalitesini düşüren diğer sebepler arasında yer almaktadır.

Yaşam kalitenizi tekrar artırmanın yolu basur tedavisi üzerinden geçmektedir. Sorununuzu ertelemek yerine yaşam kalitenizi geri kazanmak adına tedavi olabilirsiniz. Tedavi yöntemleri ise düşündüğünüz kadar zor değil.

Neolaser tedavisi ile 10 dakika içerisinde basurdan kurtulabilirsiniz

Günümüzde sağlık sorunlarının çözümü için ameliyat yönteminden çok daha basit yöntemler bulunmaktadır. Basur sorununun çözümü için bu yöntemlerden önde gelen ise neolaser tedavisi.

Neolaser tedavisinde bir prob desteğiyle sorunlu bölgeye girilir ve bu bölgedeki damar problemleri ortadan kaldırılır. Bu işlem belirtildiği üzere 10 dakikaya yakın olacak kadar kısa bir işlemdir. İşlem bittikten sonra basur probleminiz çözülmüş olacaktır ve klasik ameliyat mantığındaki gibi uzun süreli dinlenme söz konusu değildir. İşlem bittikten sonra kalıcı olarak basur sorununu atlatmış olacaksınız ve işlem sonrasında eski refahınıza kavuşabileceksiniz.

Lazerle basur tedavisi sayesinde günlük yaşamınıza kolayca dönün

Yaşadığınız basur sorunlarına bir çözüm de lazer teknolojisi ile gelmektedir. Günümüzde sağlık alanında çok önemli bir konuma gelen lazer tedavisi basur sorununuza da çare olmaktadır.

Lazer teknolojisi kullanılarak uygun ısı verilmesi yöntemiyle sorunlu bölge iyileştirilir. İşlem oldukça basit olduğu için lazerle basur tedavisi işlemi ardından günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

Basurun vücudunuzda yaratacağı problemler karşısında belirtilen basur tedavileri oldukça basit kaçmaktadır. Yaşanan kanamalar, akıntılar, kızarıklıklar ve çektiğiniz ağrılar. Bunlarla yaşamaya devam etmek yerine 10 dakika gibi bir süreyle tedavinizi olabilirsiniz. Tedavi bittikten sonra yaşam kalitenizin tekrar yükseldiğinin farkına varacaksınız.