Bayraktutan, Ardanuç’a Hizmet Etmek Bir İbadettir

0
751

ARDANUÇ-Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ve beraberindekiler Ardanuç’a gelerek 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi Ardanuç’ta vatandaşlarla bir araya geldiler.

OzturkYilmazArdanucBir süre önce Artvin’e gelerek Referandum çalışmalarına start veren Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi Artvin ve ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Bayraktutan bu kez Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ile birlikte çalışmalarını sürdürerek Ardanuç’ta vatandaşlara önemli açıklamalarda bulundu.

Bayraktutan ve Yılmaz’ı Ardanuç’ta, Belediye Başkanı Yıldırım Demir, CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel kurt, CHP Ardanuç ilçe Başkanı Mesut Aksakal ve birçok vatandaş karşıladı.

Ardanuç’a hizmet etmek bir ibadet olduğunu belirten Bayraktutan ilçe merkezinde şu açıklamalarda bulundu:

“Parlamentoya şu Ardanuç’u ezberlettirdim.  Ben Artvin’i tarif ederim ama Ardanuç’u da tarif edeyim; bu ilçeden sağcı çıkmaz.  Bu ilçeden sağcı çıkmıştır, devrimci çıkmıştır, solcu çıkmıştır sosyal demokrat çıkmıştır ama şu ilçeden bir tek vatan haini çıkmamıştır. Kurban olayım ben Ardanuç’a.

OzturkYilmazArdanuc3Memleketimizin toprakları çamurdur bayırdır ama kararımız tereddütsüz hayır’dır. 16 Nisan’da taş olacağız, toprak olacağız ama Hayır’da yoldaş olacağız diyorum.”

Bayraktutan’ın konuşmasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı, Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz açıklamalarda bulunarak, “Buradan gerçekten vatan sevdalıları çıkar oda kendisi Uğur Bayraktutan burada partimizi en iyi şekilde temsil ediyor” dedi.

UgurBayraktutanArdanucPazarYeri2Yılmaz açıklamasının devamında, “Esasen partimizin de vicdanını temsil ediyor. Adaleti temsil ediyor. Saygı değer il başkanımız, saygıdeğer belediye başkanımız o da buraya büyük hizmetler ediyor.  Ve saygıdeğer ilçe başkanımız partimizin değerli yoldaşlar bu referandum Türkiye’de neyin referandumu? Önce onun adını bir koymak gerekiyor. Çünkü hep böyle kafa karıştırıcı şeyler duyuyorsunuz. Diyorlar ki Türkiye 16 Nisan’da evet derse Türkiye uçacak. Türkiye’de büyük istikrar olacak her şey güzel olacak deniyor. Yeter ki siz evet deyin deniyor. Bakıyorsunuz Anayasanın 18 maddesinden bir tanesi halk için bir şey demiyor.  Ama bir kişiye bütün yetkileri veriyor.  Her şeyi ona veriyor her şeyin onun olsun istiyor. Her şeye o karar versin istiyor. Denetim de olmasın, kimse onu denetlemesin istiyor. Doğru mu yapıyor yanlış mı yapıyor kimse ona bir sorgu sormasın isteniyor.

Bu Seçim Türkiye’yi Yere Batırıp Diktötaryaya Teslim Etmektir

  1. yüzyılda bizim özlemini duyduğumuz çocuklarımıza miras bırakacağımız bir Türkiye asla olamaz. Ve olmamalıdır. Biz Doğu’dan sesleniyoruz. Türkiye’nin en ücra ilçesinden sesleniyoruz. Biz diyoruz ki bu seçim bir şeyin tercihi olacak. Nedir o tercih? O tercih Türkiye’de eğrinin ve doğrunun tercihidir.

Türkiye’de bir kişi ile Türkiye’yi yüceltmek isteyen demokrasiyi taçlandırmak isteyen 80 Milyonun arasındaki bir seçimdir. Bu seçim Türkiye’yi yere batırıp diktötaryaya teslim etmek isteyen bir irade onu diktatöryadan alıp yüceltmek isteyen bir başka iradenin seçimidir.

Bizler bu vatanın evlatlarıyız. Bakınız bu topraklarda her zaman yan baktık birbirimize anlamadık birbirimizi kürdü, türkü, alevisi, sünnisi olarak birbirimize hep yan baktık. Ama ilk defa vatandaşlar vatan için bir araya geldiler. İlk defa normalde bir araya gelmeyecek adamlar yolda yürümeye başladılar. Ve ilk defa gerçek manada mücadele ettik.  Ve ilk defa gerçek manada kardeş olduk. Ve bu onurlu mücadeleyi sırtlanan, bu kadar baskıya, zulme karşı bu mücadeleyi devam ettirmek isteyen insanları yürekten selamlıyorum ben.

İnanın en büyük gücümüzdür demokrasi

Dışarıya çıkan insanlar Türkiye’de ne var diye sorsanız bizi Arap dünyasından diğer ülkelerden ayıran tek şey vardır Demokrasi.  Bizim demokrasimiz var bir mücadele kat etmişiz. Darbelerden geçmişiz, yoksulluktan geçmişiz, vardan yoktan geçmişiz tek teslim etmediğimiz şey demokrasi olmuştur.  Şimdi biz senin Cumhurbaşkanlığına bir şey diyor muyuz? Biz senin hükümetine bir şey diyor muyuz?  Demiyoruz! Ama biz Türkiye’de demokrasiden tarafız. Sen elini oraya uzattığında da senin karşındayız biz. Çünkü sen bizi yok etmek istiyorsun.  Bizi dünya milletleri içerisinde beş para etmez olmamızı istiyorsun.  Bizim gururumuzu bütün değerlerimizi ayaklar altına alıp çiğnemek istiyorsun bu yüzden sana karşıyız. Yoksa Cumhurbaşkanı olduğun için değil.

Şunu söylemek istiyorum.  Uğur bey zor bir yerde siyaset yapıyor.  Ben buraya Trabzon’dan gelirken yolda devletin bütün varını malını dövizlere harcamışlar bayraklara harcamışlar üzerinde Evet yazan bayraklara harcamışlar. Yetmiyor caddeler sokaklar bir de kaymakamlık binaları ve camii önlerine bile evet yazılı bayrakları asmışlar. Sanki zannedersiniz ki Ege’de bir tane ada kazanacak bunlar! Zannedersiniz ki Kerkük’te bayrak dikilmiş bölgesel Kürt yönetiminin bayrağını indirecekler! Zannedersiniz ki Fırat’ın doğusundaki PKK’yı ortadan kaldıracakta onun mücadelesini yapıyor. Kardeşim sen demokrasiyi yok etme mücadelesi yapıyorsun.  Ama bu millet buna Hayır diyecek!

Emin olun bu topraklarda her şey yapılabilir ama bu topraklar ihanete izin vermez bu demokrasiye yapılan ihanettir. Ve bunun adı başkanlığı hükümet sistemiymiş. Biz sanki başkanlık sistemlerini bilmiyor muyuz! Bu sistemin adı dediğim dedik çaldığım düdük sistemidir! Yetkiyi bana verin ama beni denetlemeyin sistemidir!  16 Nisan’da Hayır çıkınca dünya şunu diyecek:  Türkiye’de 14 yıldır millet bir kişiye oy verdi ve o kişi Türkiye’de demokrasiyi katletmek istediğinde millet onu aldı yerin dibine çaktı diyecekler. 16 Nisan’da Hayır’lı bir bahara uyanalım inşallah” diye konuştu.

Bayraktutan ve Yılmaz konuşmalarının ardından Ardanuç ilçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulundular.