Bayraktutan, Bir Kenti Bir İş Adamın İhtiraslarına Kurban Etmeyeceğiz

0

ARTVİN-Yeşil Artvin Derneği, Halitpaşa Meydanı’nda toplanan yaklaşık bin kişiyle basın açıklamasını gerçekleştirdi.  Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan’ın gerçekleştirdiği basın açıklamasına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da katıldı.

Bayraktutan, gerçekleştirilen basın açıklamasından önce şu açıklamalarda bulundu:  “Bugün önemli bir gün 6 ayı aşkın Artvin’de Cerattepe ile ilgili basına açıklaması basın açıklaması yapılmıyordu.  15 gün önce Mecliste Vali’nin genelgesini yırttım attım.  Kendisine de dedim senin genelgeni biz dinlemiyoruz diye.  Bugün Vali de bu yanlıştan dönmüş. O açıdan çok sevindim. Böyle bir yanlıştan döndüğü için kendisine çok teşekkür ediyorum yine de. Burası Artvin. Güvenlik önlemlerine bakıyorum hani insan gülüp geçiyor.  Burada biz, onlarca belki de yüzlerce basın açıklaması yaptık.  Burada gaz bombaları ile polisin olağan üstü güvenlik önlemleri ile buraya gelmesi kabul edilir değil.   Ben polis kardeşlerimize bir şey demiyorum. Onlara bu talimatı verenler halen bu kentin nasıl bir kent olduğunu öğrenememişler. Sayın valimiz bir baksın Artvin nasıl bir kenttir meydanlara baksın. Artvin barışın dostluğun kentidir Artvin. Burada kimse kimseyi, karınca karıncayı incitmez.  Bir tane adamın burnu kanarsa kimse bunun bedelini ödeyemez. Ben Artvin’in milletvekiliyim. Buradaki insanlar doğalarına sahip çıkıyorlar.  Yaşam alanlarına sahip çıkıyorlar. Sadece burada olanların değil hepimizin Artvin’i.  Bir kenti bir iş adamın ihtiraslarına kurban etmeyeceğiz. Bunu hep beraber görecekseniz!” dedi.

Artvin halkı yenilmez diyorum

Bayraktutan Artvin’i Mehmet Cengiz’e kurban etmeyeceğiz diyerek, “Hep beraber bunları yaşayacağız. Bunu devletin Valisine de öğreteceğiz. Onların yandaşlarına da öğreteceğiz. Bugün Artvin halkı burada onurlu bir direniş sergiliyor.  Ve o anlamada burada olan, dairelere yazı yazdırıp katılmayın! Diye baskı yapanlara inat Cerattepe geçilmez Artvin halkı yenilmez diyorum. Bunu hep beraber göreceğiz” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın yanı sıra Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal, CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Demokrat Parti Artvin İl Başkanı Sevinç Yıldırım, bazı STK’lar ve vatandaşlar katılmıştı.