Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Yeşil Artvin Derneğini Ziyaret Etti

0
506

Ardanuç Belediyesiyle kardeş belediye olan İstanbul Beylikdüzü Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Artvin Merkez İlçe Başkanlığının daveti üzerine Artvin’e gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu.

İki gününü Artvin’de geçiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu son ziyaretini Yeşil Artvin Derneğine gerçekleştirdi. Dernek binasında gerçekleşen ziyarete Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir,Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, İstanbul Artvinliler Vakfı Başkanı Mustafa Melek, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer, CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Beylikdüzü Belediye Meclis üyeleri, Durmuş Şahin, Mehmet Aziz Gökdeniz, Nejla Kotil Saruhan, İlyas Yılmaz, Nazife Figen Karahan, Dernek yönetimi Muhtarlar ve STK’lar katıldı.

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, 25 yıllık mücadeleyi nasıl sürdürdüklerini ve gelinen son durum hakkında bilgiler verdi. Karahan, Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetlerine neden karşı olduklarını gelen konuklara aktardı. Daha sonra Dernek yönetim kurulu üyesi Av. Bedrettin Kalın hukuksal süreç hakkında kısa bir sunum yaptı.

Oldukça verimli bir toplantı olduğunu ifade eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu mücadelenin dünyada eşi benzeri olmayan bir çevre davası olduğunu söyledi. Bölgedeki madenciliğe karşı halkın yüzde 90’ının karşı olduğu söyleyen İmamoğlu, neredeyse halkın tamamın karşı olduğu bir çevre mücadelesi görmedim dedi. Beylikdüzü belediyesi olarak mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini ifade eden İmamoğlu, Cerattepe’de sürdürülen mücadeleyi Beylikdüzü Belediyesi olarak kısa filmle tüm dünyaya duyurma kararı aldılar.

Haber: Adem Güngör