“Birlikte Aşamayacağımız Hiçbir Engel Yok”

0
96

Artvin Baro Başkanı Ayla Varan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Artvin Baro Başkanı Ayla Varan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında “Engellilik, yalnızca engelli fertleri ve onların ailelerini değil, toplumun bütün kesimlerini yakından ilgilendirmektedir. Engel onlarda değil; onları engelli gören zihinlerdedir. Empati kurarak engelleri kaldırmak, herkes gibi toplumsal hayata tam katılmalarını sağlamak, hepimizin vazifesidir.

Önlerine çekilen sosyal ve fiziki engeller ortadan kaldırıldıkça ve kendilerine güvenilip fırsat verildiğinde spordan eğitime, sanattan siyasete kadar, hemen her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin bu azimleri her türlü takdiri hak etmektedir. Bu durum göstermektedir ki   engellilik herhangi bir zorluk ve mücadele gerektiren bir durum söz konusu olduğunda pes etmek değil, onu aşmak için mücadele etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle İlimizde yaşayan engelli kardeşlerimiz olmak üzere, ülkemizdeki tüm engelli bireylerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesi temennisi ile mutlu ve huzurlu güzel günler  diliyorum” sözlerini kullandı.