Biz Borçka İttifakıyla seçime giriyoruz

0
479

Borçka’da CHP-İYİ Parti ve diğer Borçka bileşenleri, Borçka için bir araya geldi. 31 Mart yerel seçimlerinde Ercan Orhan’da birleşen CHP ve İYİ Parti temsilcileri İYİ Parti Borçka İlçe Başkanlığında buluştu.

CHP Borçka İlçe Başkanı Recep Özçelik, İYİ Parti Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak, CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan, CHP ve İYİ Parti İlçe yönetimi İYİ Parti Borçka İlçe Başkanlığında bir araya gelerek 31 Mart yerel Seçimlerinde Ercan Orhan ile sadece İYİ Parti veya CHP’nin değil, tüm Borçka’nın kazanacağını dile getirdiler.

İYİ Parti Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak; “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde İYİ Parti ve CHP bir çok ilde ve ilçede birlikte seçime gidiyor. Millet İttifakı adı üstünde Milleti, tüm halkımızın ittifakıdır. Biz Borçka’da ittifakımızı yaptık. Her alanda Borçka için el ele verdik. Bugün İlçe binamızda CHP İlçe Başkanı Recep Özçelik, İlçe yönetimini ve Belediye başkan adayımız Ercan Orhan’ı ağırlamaktan çok mutlu olduk. Bu seçim Borçka’nın seçimidir. Borçka en iyisine layıktır” diyoruz.

ERCAN ORHAN BORÇKA’NIN YETİŞTİRDİĞİ SAYGILI, BEYEFENDİ, ÇALIŞKAN, DÜRÜST ARKADAŞIMIZDIR

Borçka’da Ercan Orhan gibi genç, saygılı, beyefendi, donanımlı, kafasında çok güzel projeleri olan değerli bir arkadaşımızla yola çıkıyoruz. Hangi düşünceden olursa olsun Borçka’nın her kesiminden onay almıştır. Hiç kimse ben Ercan Orhan’a oy vermem demiyor. Hatta AKP’ye oy verenler bile Ercan Hocanın adının geçtiği yerde şu cümleyi kullanıyor; “Ercan Hoca çok düzgün, dürüst ve güzel bir insan. Bu çok önemli bir bakıştır. Biz 31 Mart’ta belediyeyi alacağız. Ben bunu çok net görüyorum. Borçka’ya hep birlikte hizmet etmek için biz hazırız.” dedi.

BORÇKA İTTİFAKINDA BULUŞMAMIZ BİZE MÜTHİŞ BİR SİNERJİ SAĞLIYOR

CHP Borçka İlçe Başkanı Recep Özçelik, adaşı Recep Çırak’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek; “Türkiye 31 Mart’ta çok farklı bir seçime gidiyor. Borçka insanı Borçka İttifakında birleşti. Bu bize müthiş bir sinerji sağlıyor. Hangi partiden olursak olalım, düşüncemiz, fikirlerimiz ne olursa olsun, Borçka’da el eleyiz omuz omuzayız. Şu mutluluğu hep birlikte yaşıyoruz. Az önce çok değerli İYİ Parti İçle Başkanımız adaşım Recep Çırak da söz etti.

BORÇKA ERCAN HOCADA BİRLEŞTİ

Borçka insanı Ercan Hocada birleşiyor, buluşuyor. Evet, biz sadece CHP-İYİ Parti olarak değil, tüm Borçka yürekli insanlarla birlikte seçimi kazanacak ve iddia ediyorum ki Borçka tarihinin en güzel, en başarılı yerel yönetimi iş başına gelecek. Ben de bunu çok net görüyorum. Borçka halkı hazır, biz hazırız, 31 Mart’ta kimseler randevu vermeyin. Borçka’nın düğününde buluşalım.”dedi.

HER İKİ BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan, her iki başkana Borçka ve kendisi hakkındaki konuşmalarından dolayı teşekkür etti. Orhan; “Bugün CHP İlçe Başkanımız ve ilçe yönetimiyle birlikte İYİ Parti İlçe Başkanlığını ziyaret ettik. Başkan Recep Çırak ve ilçe yönetimine çok teşekkür ediyorum. Her iki ilçe başkanımıza konuşmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Ben siyasete atılmadan önce eş, dost, akraba ve arkadaşlarımın fikirlerine danıştım. Siyaset çok farklı bir dal ve ekip çalışması gerektiriyor. Bunun yanında ilmi siyaset gerektiriyor. Bu nedenle değer verdiğimiz insanlarla istişare etmek şarttır.

BORÇKA HALKININ BANA GÖSTERDİĞİ YOĞUN İLGİ VE SEVGİSİNE TEŞEKKÜR EDİYOR, SAYGILAR SUNUYORUM

Burada Borçka halkına çok teşekkür ediyorum. Çünkü Adaylığım açıklandıktan sonra 2,5 ay gibi kısa sürede olağanüstü ilgi ve sevgi gördüm. Bu insanlara en iyi hizmeti vermek boynumuzun borcudur. Allah nasip eder de 31 Mart’ta belediye başkanı seçilirsem; Borçka belediyesi gerçekten Halkın belediyesi olacak.

“BEN BORÇKA HALKININ, BORÇKA’NIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM.”

Her ne yapılacaksa, çeşitli iletişim araçlarıyla, gerek Mahalle toplantılarında gerekse belediyemizde yapacağımız halk toplantılarında halka soracağız. Şeffaf bir belediye olacağız. Sadece bir kesimin, bir görüşün, bir zümrenin değil, tüm Borçka Halkı’nın, Borçka’nın belediye başkanı olacağım. Her mahalleye aynı ilgi ve çalışma yapılacak. Borçka marka olacak. Çünkü bizim zenginliğimiz değerlendirilirse Borçka kısa sürede sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da dikkatini çekecektir.

BORÇKA MARKA OLACAK BORÇKA ÇAY NEDEN OLMASIN?

Fındığımız, balımız, çayımız marka olacak. Örnek vermem gerekirse; “Borçka Çay” neden olmasın? Borçka Turizm alanında olsun, kültür, sanatta olsun, sadece Borçka’da Artvin’de değil, Türkiye’de konuşulan bir ilçe olacak. Borçka Karagöl, dünyanın en çok beğenilen, ve yılda yaklaşık 1 milyon turistin ziyaret ettiği cennet… Borçka Karagöl’de “uluslararası doğa ve tabiat renkleri festivali” neden yapılmasın? Kadınlarımızın ürettiği alınteri, emek değer bulacak. Projelerimizi madde madde yayınlayacağız. Borçka caddeleriyle, binalarıyla, çevre düzenlemesi yani peyzajıyla bambaşka bir vizyona kavuşturulacak. İnanın bunları yapabilmek hiç de zor değil. Su sorunu mutlaka halledeceğiz. Borçka’nın musluklarından içilebilir, sağlıklı menba suyunu akıtacağız. Üç tarafı su ile çevrili Borçka’da musluktan su içememek gerçekten üzücü bir durumdur.

Bize oy veren vermeyen tüm Borçka halkı bizim baştacımız olacak. Belediyenin kapısı halkımıza ardına kadar açık olacak. Sorunların hızlı çözülmesi için özel birimlerimiz olacak. Birlikte çalışacak, birlikte başaracağız. Hatırlayın eskiden “yeter Söz Milletin” derlerdi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk; “ Egemenlik kayıtsız Şartsız Milletindir.” dedi. Biz bunun için Millet İttifakıyla Millete gidiyoruz.

“BİZ BORÇKA İTTİFAKIYLA SEÇİME GİDİYORUZ.”

Borçka özelinde ise Borçka ittifakıyla seçime gidiyoruz. Borçka birlikteliği tüm Artvin’de konuşuluyor. Türkiye’ye örnek gösteriliyor. Ben İYİ Parti İlçe Başkanı Sayın Recep Çırak ve ilçe yönetimine, CHP İlçe Başkanımız Sayın Recep Özçelik ve ilçe yönetimimize burada bir kere daha teşekkür ediyor. Borçka halkına saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.” Dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK