Borçka Belediyesi ‘Hoş Geldin Bebek’ Projesini Başlattı

0

BORÇKA – Artvin Borçka Belediyesi güzel bir projeye daha imza attı. Artvin Belediyesi’nin başlattığı projenin bir başka versiyonunu Borçka Belediyesi uygulamaya başladı. Borçka Belediyesi’nce başlatılan ‘Hoş Geldin Bebek’ Projesi’ni Borçka ilçesinde hayata geçirerek dünyaya yeni gelen aileler ziyaret edilmeye başlandı.

Borçka Belediyesi kültürümüzü zengin kılan geleneklerimizden birini daha evlere taşımaya başladı. Borçka Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “İlçemize Hoş geldin Bebek” projemiz kapsamında belediye bünyesinde çalışan hanımlarımızın hünerli elleriyle yaptıkları bebek sepetleri, pike takımları, nevresim takımları hediyelerimizle dünyaya gözlerini açan minik yavrularımızı ziyaret ederek sevinçlerine ortak oluyor, mutluluklarını taçlandırıyoruz.” denildi.

Yapılan bu çalışma ile hem Borçka halkı ile iyi bir dayanışma içerisine giriliyor hem de dünyaya yeni bebek getiren ailelerin bir nebze olsun sıkıntılarına çözüm bulunmuş oluyor. Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada bu proje ile aileler ile Borçka belediyesi arasındaki iletişimi arttırdıkları gibi ailelerin en güzel günlerinde onların yanında olduklarını hissettirerek sosyal belediyecilik alanında önemli bir faaliyette bulunmuş olduklarını söyledi.

Proje Borçka halkı tarafından da olumlu bulunurken, projenin ilk uygulandığı ailelerin sevinçleri görülmeye değer idi. Ailelerde Başkan Aslan Atan nezdinde tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederek projeden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.