Borçka CHP İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

0
395

CHP Borçka İlçe Danışma Kurulu 17 Temmuz 2019 Çarşamba günü İlçe Parti binasında toplandı. Danışma kurulu toplantısına Eski milletvekili Metin Arifağaoğlu, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi, Halkla İlişkiler ve Basından sorumlu Başkan Yardımcısı Yücel Arslan, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İl Genel Meclis Üyesi Celal Alpaslan, CHP Eski İlçe Başkanları Vehbi Yılmaz, Hasan Özışık, CHP Belediye Meclis üyeleri, Göreve yeni atanan CHP Borçka İlçe Başkanı Burhan Özden ve partililer katıldı. Bir bölümü basına kapalı olarak gerçekleştirilen danışma kurulunda gündemde olan konular görüşüldü. Yeni Başkan Burhan Özden’in atanması açıklandı.

Hedef 2023-2053-2071 Falan Değil Hedef İlelebet Payidar Kalmaktır!

CHP Borçka İlçe Başkanlığı’na Burhan Özden atandı. Sağlık sorunları nedeniyle Recep Özçelik’in istifasıyla boşalan Başkanlığa Borçka’da sayılan, sevilen şahsiyetlerden birisi olan Burhan Özden’in atanmasıyla ilgili açıklamada bulunan CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, yaptığı açıklamada; “Siyasette bizler fani, partimiz bakidir. Türkiye Cumhuriyeti ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ülkemiz ve partimiz ilelebet payidar kalacaktır. Onun için bizler hedef 2023, hedef 2053, 2071 gibi rakamlar koymayız. Hedef ilelebet payidar kalmaktır.

Bu Bir Hizmet Yarışıdır. Bayrak Elden Ele Zirveye Taşınır.

Hepimiz belli süreler içinde elimizden geldiğince görev yapar, zamanı gelince de hizmet bayrağını bir başka arkadaşımıza devrederiz. Dünyanın en eski partilerinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi bir asra yakındır, Türkiye’nin sigortası olarak, demokrasimizin en büyük teminatı olarak, Cumhuriyetimizin teminatı olarak görevini yapıyor, yapma da devam edecektir. Bizler bu bilinç ile hiçbir çıkar beklemeden görevimizi yaparız.

Recep Başkanımızı Tanımaktan, Onunla Çalışmaktan Onur Duydum.

Recep başkanımız gerçekten kısa sürede büyük bir özveriyle çalıştı. Borçka’da ağabeylik yaptı, öncü oldu. Belediye Başkanlığı seçimlerinde çok önemli görevler üstlendi ve bu sonucun alınmasında emeği geçen arkadaşımız oldu. Onu tanımaktan, onunla çalışmış olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Kendisine emeklerinden dolayı, partimize verdiği değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yaşamında sağlıklı yaşam diliyorum. Tabii ki sağlık her şeyden çok önemlidir. Recep Özçelik Başkanımızın sade bir üye olarak da siyasetimize, partimize çok değerli katkıları olacaktır.”dedi.

Siyaset Gerçekten Zor Bir Uğraştır, Büyük Fedakarlık İster!..

CHP Borçka İlçe Başkanı olarak atanan Burhan Özden’de yaptığı kısa açıklamasında;”Siyaset yapmak ülkemizde gerçekten zordur. Büyük fedakarlık, sabır ve emek ister. Ekonominin çok büyük sıkıntı içinde olduğu, işsizliğin rekor düzeylere çıktığı, hele Borçka gibi kendi yağıyla kavrulan küçük bir ilçede görev yapmak daha da zordur. Bu bilinç içinde CHP Borçka İlçe Başkanlığı görevini devralıyorum.

Ben den önceki başkanımız Sayın Recep Özçelik’e yaptığı çalışmalar, verdiği emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Ben Recep Başkandan devraldığım bayrağı benden sonra gelecek olan başkana devredene kadar hizmet vermeye gayret göstereceğim. Bana bu görevi veren, güvenen Genel başkanımıza, milletvekilimize ve Borçka İlçe Örgütümüze gönülden teşekkür ediyorum. Hiçbir başarı bireysel değildir. Ekip işidir. Birlikte çalışacağız ve birlikte başaracağız.”dedi.

Haber: Sami Özçelik