Borçka Kaymakamı Örnek, Sel Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

0

BORÇKA – Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, ilçede meydana gelen sel ve heyelan bölgelerinde incelemelerde bulundu.

Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, İlçe Özel İdare Müdür Vekili Mehmet Yerebakan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Veysel Ertürk, İl Genel Meclis Üyesi Muhammet Çakmak, AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, köy muhtarları ile birlikte sel bölgelerinde incelemelerde bulundu.

Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek incelemeler sonrasında yaptığı açıklamalarda; “Zaman zaman çok şiddetli, zaman zaman durmakla beraber şükürler olsun ki herhangi bir can kaybımız söz konusu değildir, tek temennimiz odur. Kamunun müşterek nitelikte kullandığı yol, menfez, köprüler ve özellikle köy yolları ağır şekilde tahrip olmuştur. Şimdi bununla ilgili tespit çalışmalarını arkadaşlarımız saha da yapıyorlar” dedi.

Ayrıca Kaymakam Örnek, Demirciler Köyünde dere ıslah çalışmaları sırasında 1 adet iş makinesi ve yaklaşık 200 bin TL’lik zararı bulunan taşeron firma sahibi Mustafa Zeytin’e de geçmiş olsun dileklerini iletti.

Diğer yandan bölgede çalışmaları yerinde takip eden AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk ise; “Biliyorsunuz son iki senedir yoğun yağış altında ilçemiz. Yağışların bir iki gün daha süreceğine konusunda gelen bilgiler eşliğinde ama tek sevindirici noktamız can ve mal kaybımızın olmamasıdır. Rutin her zaman karşılaştığımız gibi menfezdir, köprülerdir, ırmaklardan gelen sel tahribatları neticesinde Özel İdare çalışmaları devam ediyor. Bizde bunları yerinde görmek için çıktık. Ciddi sorunlarımız yok ama kopan yerler var, yollarımız tahribat altında gerekli çalışmalar yapılıyor. AFAD ve Özel İdare’nin yapacağı işler kapsamında ama sahilde daha çok yağış miktarı söz konusu yaklaşık m2’ye 240 ‘dan bahsediliyor, ilçemizde 140 kg civarında yağışın yağdığı söyleniliyor” dedi.