Borçka Yağmura Teslim Oldu

0
542

BORÇKA – Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü tarafından Giresun çevreleri ile zamanla Trabzon ve Artvin çevrelerinde kuvvetli Rize ile Trabzon’un doğu ve Artvin’in kuzey ilçelerinde şiddetli (76 – 100 mm) ve yer yer aşırı (100 mm üzeri) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenildiğinde meydana gelebilecek sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmaları konusunda uyarılarda bulunulmuştu.

Uyarıların ardından Borçka ilçesinde saat 16.00 itibariyle yaşanan yoğun yağış sonrasında ilçe merkezinde çeşitli aksamalara neden olurken, Borçka – Hopa yolu üzerinde bulunan İçkale Deresinde suların yükselmesi sonucunda gerekli tedbirlerin alındığı öğrenildi.

Öte yandan yoğun yağış esnasında Borçka Belediye Başkanlığı tarafından şehir içme şebekesinde oluşabilecek arızaya meydan verilmemesi için tedbir amaçlı şehir suyu içme şebekesini kapatıldığı, Merkez Mahallesi Çoruh Caddesinde bulunan giysi pazarında satıcıların zor anlar yaşadığı ve Mavi Çarşı İş Merkezi altında bulunan Borçka Belediye Başkanlığı Ücretli Kapalı Otopark’a su bastığı öğrenildi.

Borçka Belediye Başkanlığı ekipleri tarafından şehir içerisinde yaşanabilecek diğer olumsuzluklara rağmen tedbir alma ve logar açma çalışmaları başlatıldığı öğrenildi.