Borçka’da 5 yaşındaki Cemre birçok hastalığa direniyor

0
636

Artvin’in Borçka İlçesi Güreşen Köyü’nde yaşayan 5 yaşındaki Cemre Önder başta kanser başlangıcı olmak üzere bir çok hastalıkla mücadele ediyor. 5 yıldır bağışıklık sistemi sorunu yaşayan Cemre’nin karaciğer ve dalağında büyüme meydana geliyor. Bunların yanı sıra son olarak ise kanser başlangıcı tanısı konuldu.

Cemre’nin ailesi bu hastalıkların kene sokmasına bağlıyor. Daha henüz net olarak teşhis konulamayan Cemre; Artvin-Trabzon-Ankara Hacettepe Çocuk Hastanesi arasında 5 yıldır adeta mekik dokuyor.

Kızı Cemre’nin sağlık durumunun her geçen gün daha kötüye gittiğini söyleyen baba Osman Önder “Rahatsızlıkları doğumundan 5 ay sonra başladı. Kafasına sokan kene ile başlayan hastane yolu, bu zamana kadar birçok test yapıldı ancak hastalığına konulmuş kesin bir tanı yok. Bu nedenle doğru tedavi uygulanıp uygulanmadığını bilmiyoruz. Ayrıca kan pıhtılaşması enfeksiyonundan dolayı bir gözünün kör olması ve diğer göze sıçrama olasılığı da var. Kızımız gözümüzün önünde adeta eriyor. Acilen bir tanı konulup bir an önce doğdu tedaviye başlanması için Cumhurbaşkanımızdan yada yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Artvin Sağlık Müdürü Op. Dr. İrfan Akalın, “Vücudumuzun herhangi bir yerine giren keneye, yakalama, alkol dökerek zorla çıkarmak gibi yöntemler uygulamayalım en yakın sağlık kurumuna başvuralım. Vücuda giren keneyi eğer zorlarsak o zaman ölümcül sonuçlar doğurabilir” ifadelerini kullandı.