Borçka’da Ercan Büyük Heyecan – Sami Özçelik

0
1349

Halkın rüzgarı kimden yana eserse o kazanır. Bu bilinen bir gerçektir. Halk kendi kahramanını kendi kriterleriyle seçer ve onu istediği yere getirir. Halkın sevgisini kazanmış bir kişi, aşılmayacak dağları aşar.

Sami Özçelik

Ercan Orhan; siyasi görüşü ne olursa olsun, sağcısı, solcusu, kadını erkeği, genci, yaşlısı, ninesi, dedesi, tüm Borçka’nın renklerini bir araya getirmeyi başarmış, Borçkalı yürekli bir insan. Beyefendi, saygılı, sözlerini seçerken, ağzına geleni söyleyen değil, konuşmasına çok dikkat eden bir insan. Henüz siyasetçi değil.

Zaten o siyasetçiden ziyade iyi bir insan, başarılı, çalışkan bir başkan olacağının sinyallerini verdi. Konuşmayı sözle değil, yapacağı projelerle, Borçka halkıyla birlikte yönetişim ve iletişimle yapacağını söyledi. Ayakları yere basan, kimseyi kandırmayan, asla yapamayacağı sözler vermeyen, güven kaybetmektense seçim kaybetmeyi yeğleyen dürüst bir insan Ercan Orhan..

Kendisine bu teklif geldiğinde önce, ailesiyle, dostlarıyla, arkadaşlarıyla istişare etti. Yola çıkarken “koltuk” için değil, hizmet için, Borçka’yı hayallerindeki ilçe haline getirmek için siyasete atılacağını açıklamıştı. Bugün bundan dolayı çok heyecanlandı. Çünkü, Borçka oradaydı, Borçka Halkı, oradaydı. Üstelik, aynı saatte Allah’ın hikmeti işte bir traktör ve patos hani fındık ayıklayan makine tanıtımı vardı ve tüm devlet erkanı oradaydı.

Bir patos 3 buton vardı meydanda. Gerçi Borçka Ziraat Odası Başkanı gereken açıklamayı bize yaptı. Tolga İskenderoğlu’nun samimiyetine inanırım. Bunun hikayesini dinleyince ona da hak vermemek olmazdı. Ama sonuçta orada büyük bir patos tanıtım töreni vardı!.. aynı güne ve aynı saate denk gelmişti. Realite de buydu, yapacak bir şey de yoktu… Buna rağmen salonda yer yoktu. İnsanlar ayakta kaldı. Borçka halkı Patosa değil, Ercan’a koştu…

Borçka Halkı Ercan Orhan’a “Merhaba Ercan Başkan.. Sen Borçka’ya hizmet etmek için yola çıktın. Biz de senin için bu salondayız. Biz senden bir şey istiyoruz.. Seni seven bu insanlara saygıda kusur etme. Şunu yapmışsın, bunu yapamamışsın, bunlar bizim önceliğimiz değildir. sorunlarımız oluştuğunda Belediye başkanımız var diyerek, umutla, gönül rahatlığıyla kolayca makamınıza gelelim, sadece seçim zamanı değil, her zaman yanımızda ol, güven duyalım yeter. Yolun açık olsun.”dedi bugün…

Ercan Orhan bu mesajı konuşmaya çıkarken almıştı bile.. Bu büyük sevgi karşısında ilk dakikalarda saygıyla yüreğinden gelen bir kaç cümleyi söyledi. Biraz bekledi. Salondaki canlara.” Bu salonu ve sizi gördükten sonra ne söyleyebilirim ki? Burada Borçka’nın tüm renkleri var. Siyasi görüşü farklı olan insanlarımız var.

Bu salonda birlik var, bütünlük, var, Borçka var. Borçka’nın geleceği var..”dedi. Salonda bulunanların büyük heyecan ve coşkusu karşısında kim etkilenmezdi ki. Ercan ‘da her can gibi etkilendi, duygulandı, ağlamamak için kendisini zor tuttu. Çünkü Ercan çok duygusal, içinde insan sevgisi, doğa sevgisi, Borçka sevgisiyle donanmış bir eğitimci insandır. Başkanlık yolunda ilk adımını 30 kasım 2018 tarihinde attı Ercan Orhan.. En zoru başlamaktır. sonrası çalışmak ve başarmaktır. Borçka’nın gökkuşağının bütün renkleri Ercan Orhan’da buluşmuştur. Başarılar diliyorum… Yolun açık olsun sevgili Ercan Orhan kardeşim