Borçka’da Hızını Yol Kenarındaki Kütük Kesti

0
549

BORÇKA – Borçka Hopa karayolu arası Demirciler Köyü mevkiinde araç sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybettiği otomobil, yol kenarındaki kütüğe çarptı.

Kazada otomobil sürücüsü ile oğlu yaralandığı kaza Demirciler Köyü yolu üzerinde meydana geldi. Artvin-Hopa istikametine gitmekte olan Emrullah. K. kullandığı 06.FF.2702 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki kütüğe çarparak durabildi. Kazada otomobil hurdaya dönerken, otomobil sürücü E.K. ile oğlu Muhammet Miraç K. yaralandı. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan E.K,’nin burnunda ve omzunda ağır darbeler aldığını M.K. ise vücudunda ağır darbeler aldığı öğrenildi.

Büyük bir gürültü ile uyanan Demirciler sakinleri, gürültünün olduğu alana koştu. Yoldan çıkmış aracın önce kütüğe ve daha sonra savrularak yolun ortasında durdu. Köylüler önce 112 ve ardından ilgili Güvenlik birimlerine haber verdi. Yolun ortasında kalan aracı ise kenara çektiklerini anlatan yöre sakinleri, kazanın sebebiyeti hız ve uykusuz araç kullanmak olduğuna bağladılar.

Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı.