Borçka’da Sel ve Afetzede Mağdurları İçin Konser

0
????????????????????????????????????

Borçka Acarlar Yüksek Okulu tarafından geçen ay ilçede meydana gelen sel ve afetten etkilenen ailelere yardım amacıyla bir “Türkü Gecesi” düzenlendi.

BORÇKA-Borçka Acarlar Yüksek Okulu tarafından geçen ay ilçede meydana gelen sel ve afetten etkilenen ailelere yardım amacıyla bir “Türkü Gecesi” düzenlendi.

Acarlar Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler Programı öğrencilerinin katkılarıyla okulun konferans salonunda düzenlenen geceye Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman,  Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu, Acarlar Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Muhammet Ardıç, bazı daire amirleri, üniversite öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hopa Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu Özgür Genç şefliğinde muhteşem bir konser sundu

Türkü Gecesinin açılışında bir konuşma yapan Acarlar Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Muhammet Ardıç, “Türküler tarihimizi, kültürümüzü, unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizi ve bazen farkına varamadığımız özelliklerimizi, güzelliklerimizi,  zenginliklerimizi satır satır, nağme nağme işler yüreklerimize. Önemli olan insanın ne kadar yaşadığı değil geride bıraktığı izlerdir. Bu topraklarda yaşamış ozanlarımızın, âşıklarımızın belki adını bile duymadığımız ve unuttuğumuz söz ustalarının bıraktığı izlerden yürüyeceğimiz türkü gecemize hepiniz hoş geldiniz.  Gecemizden elde edileceğimiz geliri geçtiğimiz günlerde ilçemizde yaşanan sel ve heyelandan zarar gören ailelerimize yardım edeceğiz.” dedi.

-Anlamlı geceye yoğun ilgi

Hopa Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu Özgür Genç şefliğinde muhteşem bir konser sundu.  Birbirinden değerli seslerin yer aldığı koro üyeleri Türk Halk Müziği’nden seslendirdikleri türkülerle dinleyicileri mest etti.

Yaklaşık üç saat süren konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Anlamlı gece yüksekokul idaresince konsere katılanlara çiğ köfte ikramında bulunulmasının ardından sona erdi.