‘Cam Kırıkları’ sahnesi yoğun ilgi aldı

0
74

Düşler Tiyatro ekibi uzun aradan sonra ‘Cam Kırıkları’ isimli oyun ile sahnelere döndü.

2016 yılında kurulan pandemi nedeniyle sahneye ara veren Düşler Tiyatro ekibi, sanatsever Hopalıları tiyatro ile yeniden buluşturmak için gecelerini gündüzlerine katarak çalıştı.

7 kişilik ekip Hopa Kültür ve Sanat evinde 3 aylık çalışma sonrasında ortaya çıkardıkları oyunu Emre düğün

Salonunda izleyici ile buluşturdu.

400 kişinin izlediği oyun, izleyenler tarafından beğenildi. Derneğin Başkanı ve aynı zaman da Oyunun yönetmeni ve başrol oyuncusu Haldun Yıldırım çalışmalarını aktif bir şekilde yürütmeye çalışıyor

Pandemi nedeniyle sahneye ara veren ekip, sanatsever Hopalıları tiyatro ile yeniden buluşturmak için gecelerini gündüzlerine katarak çalıştı.

7 kişilik ekip Hopa Kültür ve Sanat evinde 3 aylık çalışma sonrasında ortaya çıkardıkları oyunu Emre düğün salonunda izleyici ile buluşturdu.

400 kişinin izlediği oyun, izleyenler tarafından beğenildi. Derneğin Başkanı ve aynı zaman da Oyunun yönetmeni ve başrol oyuncusu Haldun Yıldırım çalışmalarını aktif bir şekilde yürütmeye çalışıyor

Derneğin Başkanı ve aynı zaman da Oyunun yönetmeni ve başrol oyuncusu Haldun Yıldırım çalışmalarını aktif bir şekilde yürütmeye çalışıyor. “Elimizden gelenin daha fazlasını yapmayı düşündüğümüz derneğimiz ile uzun süre tiyatro yapmayı Hopa halkına sanatı sevdirmeyi ve çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmayı hedefliyoruz.

Bundan sonrası için her şeyin güzel olacağını umuyoruz sanatın toplum için önemli olduğuna inanıyoruz. Sanatın gücünü hiç kimse azımsayamaz. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi sanatsız bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Ve biz bu süreçte insanlara topluma sanatı aşılamayı hedef haline getirmiş bulunmaktayız.

Bu akşam da oyunda bizleri yalnız bırakmayan Ailemize dostlarımıza ve Hopalılara teşekkür ederiz.

Gelen talepler üzerine ‘cam kırıklarının ikinci perdesinin 31 Mart Cuma günü sergileneceğini söyleyen Düşler Tiyatro Derneği Başkan Yardımcısı Eda Başar Özkan, derneğin kuruluş sürecinden bahsetti.

Derneği kurmadan önce ekip olarak çeşitli oyunlara imza attıklarını belirten Özkan, “İlk oyunumuzu 8 Mart 2015 de dünya kadınlar gününde Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa Yerleşkesinde ve ardından Emre düğün salonunda Hopa halkına oynadık.

27 mart 2015 de bir oyun daha sergileyerek 1 ayda 2 Oyunumuzu sergiledik. 3 Mayıs 2015 de dünyayı Yanağından Öptük’ oyununu 3 Ocak 2016 yılında Hopa Bedensel Engelliler Derneği İle ortak bir gece düzenleyerek Mamoş Üniversite’de oyunu ile sahne ye çıktık. Oyunlarımıza gelen tavsiyeler üzerine dernek açmaya karar verdik.” dedi.

Derneğin kuruluş yıl dönümünde sahneye yeniden merhaba demenin verdiği mutluluğu yaşadıklarını ifade eden Özkan, “27 Mart 2016 da yine Dünya Tiyatro  gününde Medya Makinesi oyunu ile derneğimizin açılışını gerçekleştirerek Hopa halkına oyunumuzu sergiledik.

İlçemize tiyatro oyunları getirmeye özen gösterdik.

Kendimiz geliştirmek için Trabzon ve Rize de drama eğitimlerine katıldık.

Ülkemizin etkilendiği pandemi döneminde maalesef

Tiyatro ya ara vermek zorunda kaldık ve 2023 yılında

tekrardan sahneye çıkma kararı aldık bugün yeniden sahnedeyiz.

Ekimizle birlikte güzel bir uyum içindeyiz ileriye dönük planlarımız projelerimiz var bunları gerçekleştirmek için çalışmalara başlayacağız.

Sanatsever, tiyatro seven tüm Hopa halkını  muhteşem oyunlar bekliyor” diye konuştu.