Çanakkale Geçilmez!

0
77

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Bayraktutan’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Bugün, ülkemizin ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale destanının 108. yılında vatan topraklarını düşmana teslim etmeyen aziz kahramanlarımızın hatırası önünde bir kez daha saygı ile eğiliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu sürecinde bir dönüm noktası olan Çanakkale’de düşman kuvvetlerine ‘dur’ diyen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, gelecekte verilecek Kurtuluş Savaşıyla dalga dalga yayılacak bağımsızlık ve özgürlük rüzgarının da habercisi olmuştur. Ülkemize yönelik emperyalist saldırıyı püskürten ve ‘ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’ dedirten kahraman şehitlerimizden hem bugünümüz, hem de geleceğimiz için alınması gereken ders;  bağımsızlıktır, özgürlüktür, birliktir.

Etnik köken ile inanç farklılığı gözetmeden Anadolu’nun dört bir yanından Çanakkale’ye gelen ve anayurdu savunmak için canını veren, kanını döken askerlerimiz, 108 yıl önce işgalcilere karşı omuz omuza mücadele etmiştir. Bu zafer bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadele ile kazanılmıştır. Bizlere düşen görev laik Cumhuriyetimiz ile kazanımlarını, ulusal birlik ve toprak bütünlüğümüzü aynı anlayışla savunup korumaktır.

Çanakkale Destanının ardından, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesini başlatan ve bağımsız bir devlet kurmayı başarmış olan halkımız tüm dünyanın ezilen halklarına örnek olmuştur.

Bugün bir kez daha, Anadolu halkının verdiği onurlu mücadeleyi saygı ile hatırlıyor; tarihin akışını değiştiren 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Gününde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm Şehitlerimizi minnet ve şükran duygularıyla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”