Canlı Koordinat Sistemi Artvin’i Temsilen TÜBİTAK’ta

0
923

ARTVİN-TÜBİTAK-11.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirme sonucunda başarılı olan Gazi Ortaokulu “Canlı Koordinat Sistemi” adlı Projesi ile bölge merkezi Erzurum’da yapılacak olan sergiye katılacak.

TÜBİTAK-11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına “Canlı Koordinat Sistemi” projesiyle katılan Gazi Ortaokulu Öğrencileri Aslı Asuman ve Eda Sarayoğlu, danışman öğretmenleri Raziye Coşğun ile birlikte 17-20 Nisan 2017 tarihlerinde bölge merkezi Erzurum’da yapılacak olan sergiye davet edildiler.

Bu kapsamda, projede yer alan öğrencilerle birlikte  İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’yi ziyaret eden Gazi Ortaokulu Müdürü Osman Gümüş ve Matematik Öğretmeni Raziye Coşğun, projenin kapsamı ve içeriği ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Başarılarından dolayı öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik eden Kahveci, başarının bu tür faaliyetlerle pekiştirilmesinin eğitimin kalitesini artırdığını ifade etti. Öğrencilere çeşitli hediyeler vererek başarılarının devamını diledi.