Cengiz Holding grevdeki işçinin yemeğini kesti, halk sahip çıktı

0
770

Cengiz Holding’in sahibi olduğu Eti Bakır AŞ’nin Artvin Cerrattepe ve Murgul Damar’daki işletmelerinde çalışan maden işçileri, maaş zammı talebiyle eşzamanlı olarak üretimi durdurmasının üçüncü gününde şirket işçlerin yemeğini kesti.

Murgul Siyanüre Hayır Platformu’nun paylaştığı bilgiye göre, şirket grevdeki işçinin yemeğini kesti. Bunun üzerine Murgul halkı grevdeki işçilere yemek getirerek dayanışma gösterdi. Yapılan açıklamada: Grevdeki işçilerin yemeğini kesen Cengiz Holding’e artık diyecek bir lafımız yok. Halk işçiyle muhteşem bir dayanışma göstererek pide, ekmek, zeytin, peynir ne bulursa getiriyor. İşte Murgul halkı işte Murgul işçisi.”  ifadelerine yer verildi.

İşçilerin sözcüsü: Yaktık gemileri geri dönüş yok

Grevdeki Eti Bakır işçilerinin sözcüsü:”Yaktık gemileri, geri dönüş yok! Cengiz Holding mesajla bizi işten atmakla tehdit ediyor. Atamaz, burada işçi birbirine kenetlenmiş durumda, halk işçiyle kenetlendi. Siyanür mücadelesinde de durduk biz halkla birliğiz, kopmayız, bölünmeyiz. Bine yakın işçi tek yumruk olduk, sonuna kadar direneceğiz, başaracağız ve işçi sınıfına örnek olacağız. Destekleyen herkese teşekkür ediyoruz” diyerek grevde kararlı olduklarını vurguladı.