Cerattepe için 40 bin imza mecliste

0
553

TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün, Yeşil Artvin Derneği  Başkanı Neşe Karahan ve beraberindekileri Meclisteki makamında kabul etti.

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan, yurt genelindeki Artvinliler adına yaklaşık  bir ay önce kentin 25 yıllık sorununa çözüm aramak adına bir imza kampanyası  başlattıklarını söyledi.
Cerattepe’de uzun süredir devam eden çevre sorununa dikkati çekmek  için Artvin Çevre Platformu adı altında başlatılan imza kampanyasında 40 bin  kişiye ulaştıklarını belirten Karahan, toplanan imzaları Meclise getirdiklerini  ifade etti.

TBMM Başkanvekili Yaşan Tüzün de dört dönemdir parlamentoda yer  aldığını ve Artvin Cerattepe’de yaşanan sorunları yakından takip ettiğini  aktardı.

Artvin’in coğrafi güzelliğinin Türkiye’nin yanı sıra dünyaya  yansıdığını bilen bir siyasetçi olduğunu vurgulayan Tüzün, şunları kaydetti:

“Maalesef geldiğimiz noktada Türkiye’deki yargı sisteminin ne hale  geldiğini hepiniz benden iyi biliyorsunuz. Sizin bu haklı talebinizi TBMM  Başkanlık Divanı üyesi olarak gerekli tüm kurullara ileteceğim. TBMM Başkanımız  yurt dışı ziyaretindedir. Taleplerinizi kendisiyle istişare edeceğim. Sözün  bittiği yerdeyiz aslında. Duygusal noktada neler yaşadığınızı hissedebiliyorum.  300’den fazla maden ocağı, 200’e yakın HES’e total olarak baktığımızda aslında  Artvin değil, Türkiye kaybediyor. Bu noktada söyleyeceğim, hepimiz Artvin’iz,  hepimiz Cerattepe’yiz. Kentin tarihsel ve kültürel doğal özelliğini koruması için  her türlü katkıyı vereceğimden şüpheniz olmasın.”

Görüşmeye, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da eşlik etti.