Cerattepe’deki madene beton verdiği söylenen CHP Artvin İl Başkanı: Hisselerimi amcaoğluma devrettim

0
625

CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt’un ortakları arasında yer aldığı Deriner Beton AŞ’nin, Cerattepe’de maden ocağına beton taşıması tartışmalara yol açtı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kurt, hisselerini amcasının oğluna devrettiğini ileri sürdü. Kamuoyu bu açıklamadan memnun kalmadı.

Artvin’de 25 yıl önce başlayan altın çıkarma isteği kentin gündeminde yer etmeyi sürdürüyor. Son günlerin yeni gündemi ise CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel’in Cerattepe’deki maden alanına ilişkin inşaatlarda beton tedarikçilerinden biri olduğu iddiası. CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt bu bilgiyi doğrularken yaptığı basın açıklamasında, “hisselerini kime devrettiği” sorusuna “Amcamın oğluna” yanıtını verdi.

Altı üstünden daha değerli

Artvin’in üstünün altından daha değerli olduğunu her fırsatta dile getiren Artvin halkı ise Cerattepe’de neler olup bittiğini yakından takip ederek yaşananları deşifre etmeye devam ediyor.

Deriner Beton AŞ’nin Cerattepe maden sahası için beton göndermesinin ortaya çıkmasının ardından Kurt bir basın toplantısı düzenledi. Kurt, madene beton veren şirketteki hisselerini devrettiğini açıkladı. Basın mensuplarının sorusu üzerine Kurt’un hisselerini amcasının oğlu CHP Artin eski İl Başkanı Seçkin Kurt’a devrettiği öğrenildi. Kurt, Kasım ayında Yönetim Kurulu kararı ile hisselerini devrettiğini, dün itibari ile de ticaret sicilinin kesildiğini söyledi.

Seçimlerde aday olacağını açıklayan Kurt, bu nedenle kendisi hakkında karalama kampanyası başlatıldığını iddia etti.

Haber: BirGün