Cerattepe’ye Çıkmak İsteyenlere Polis Saldırdı

0
562

ARTVİN-Artvin’de, Cerattepe bölgesinde yapılması planlanan madencilik faaliyeti için yürüyüş yapan gruba polis müdahale etti.

Yeşil Artvin Derneği’nin organize ettiği yürüyüş için Bibak Kavşağı’nda toplanan yaklaşık 2 bin kişi, sloganlar atarak maden sahası güzergahında yürüyüşe geçti.

Yaklaşık bir kilometrelik yürüyüşün ardından çevik kuvvet ekiplerinin Artvin Devlet Hastanesi önünde yolu barikatla kapattığını fark eden gruptakiler, burada bir saat kadar bekledi.

Polisin dağılmaları konusunda uyarısına rağmen yürüyüşe devam etmeye çalışan gruba, çevik kuvvet ekipleri biber gazı ve TOMA aracıdan tazyikli suyla müdahalede bulundu. Polise pet şişe ve taş atarak karşılık veren gruptakiler, daha sonra ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Cerattepe yolunda Polisin müdahalesi sırasında biber gazından etkilenen polis ve vatandaşlara, olay yerinde bulunan 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti. Olaylar sırasında yaralanan Zeyno Bayramoğlu’nun iki bacağı da bilekten kırılmış durumda. Hastaneye kaldırılan Zeyno ameliyata alındı.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’da Başbakan ve bakanlarla görüşmeye çalışarak Başbakanın Artvin’lileri dinlemesi için girişimlerine devam ediyor. Bayraktutan Polis Müdahalesi sırasında yaralanıp Devlet Hastanesine kaldırılanları da ziyaret ederek geçmiş olsun dedi.