CHP Artvin Gençlik Kolları, Kaftancıoğlu’na hakaret nedeniyle suç duyurusunda bulundu

0
498

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)  Artvin Gençlik Kolları, Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Fikri Özkan hakkında, Canan Kaftancıoğlu’na hakaret etmesi nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Artvin Çoruh Üniversitesİ (AÇÜ) Eğitim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Fikri Özkan’ın sosyal medya üzerinden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun fotoğraflarını kullanarak hakaret içerikli paylaşım yapması üzerine CHP İl Gençlik Kolları Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Konu hakkında açıklama yapan CHP Artvin Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Reşat Murat Genç, konunun takipçisi olacaklarını dile getirerek, “ Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı buruk bir coşku işe kutladığımız sıralarda geleceğimiz olan gençlerimizi emanet ettiğimiz bir akademisyen olan Fikri Özkan’ın İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun fotoğraflarını kullanarak sosyal medya üzerinden hakaret içerikli sözler paylaştığını gördük. Barışın, sevginin ve hoşgörünün şehri olan Artvin’de, Özkan’ın yaptığı bu paylaşım büyük bir tepki topladı” dedi.

CHP Gençlik Kolları olarak duruma kayıtsız kalmadıklarını dile getiren Genç, “Dolayısıyla Fikri Özkan hakkında Artvin Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Yaptığı hakaretin soruşturularak Özkan hakkında kamu davası açılmasını talep ettik” dedi ve “Üniversitelerimizde böylesine kinden beslenenlere ve onların gençlerimizi zehirlenmesine izin vermeyeceğiz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Fikri Özkan yaptığı paylaşım çok tepki toplayınca paylaşımını sildi.

Fikri Özkan’ın tepki çeken paylaşımı şöyle:

chp-genclik-kollari-kaftancioglu-a-hakaret-nedeniyle-suc-duyurusunda-bulundu-721986-1.

Dilan Şahinbaş / BirGün