CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber belediyeye adayım dedi

0
760

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber yerel seçimler öncesi Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Parti binasında gerçekleşen toplantıya Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, CHP Merkez İlçe Başkanı Çüneyt Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Başkanı İsmet Başar, Şavşat CHP İlçe Başkanı ve Belediye Başkan aday adayı Nihat Acar, Ardanuç İlçe Başkanı Mesut Aksakal, Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, Hopa Belediye Başkan Adayı Murat Özçep, Artvin Belediye Başkan Aday Adayı Selim Bilgin, İlçe Başkanları, aday adayları ve partililer katıldı.

Başkan Ahmet Biber’den önse söz almak isteyenler bölümünde söz alıp konuşan Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul, parti de kadın kontenjanının dikkate alınmasını istedi. Kurul, “ Parti tüzüğümüzde yer alan %33 kadın kotasına uyulmasını istiyorum. Belediye meclis üyeliğinde olsun İl Genel Meclis üyeliğinde olsun maalesef kadınlara yeterince yer verilmemektedir. Kadınlara aktif siyasette daha çok yer verilmesini istiyoruz.”diyerek Aday adaylarına başarılar diledi.

Ahmet Biber burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi,” Bugün katılımızla onurlandırdığınız bu salonda hayatımın en önemli kararlarından birini paylaşmak için buradayım.

artvinil2

ARTVİN BELEDİYE BAŞAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAMAKTAN BÜYÜK ONUR DUYUYORUM

Doğduğum, yaşamaktan büyük keyif aldığım, havasını kokladığım, suyunu içtiğim,yaşamımı şekillendirdiğim,değişik alanlarda hizmet verdiğim,dostluğu,huzuru gördüğüm ama iyi yönetilmediğinden emin olduğum Artvin’imize hizmet etmek amacıyla yerel seçimlerde bir parçası olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinden Artvin Belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum.

Bu fikrim birkaç günde alınmış bir karar değil uzun sürenin sonunda olgunlaşan bir karardır. Farklı ortamlarda konu açıldıkça bu düşünceyi duyan partili veya partili olmayan birçok insandan hep olumlu, teşvik edici mesajlar aldım. Artvin halkım bu kararın alınmasında en büyük etkendir.Bu karar hiç bir kişisel hesap,hırs ve ihtiras içermemektedir.
Şimdi bir kaç cümleyle kendimden bahsetmek istiyorum.

artvinil

40 YILDIR ARALIKSIZ ARTVİN’DE YAŞIYORUM 40 YILDIR SİYASETTEYİM

Yüksek tahsilimi tamamladıktan sonra 40 yıldır Artvin’de yaşıyorum ve meslek hayatıma Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak devam ediyorum.

1978 yılında CHP’ye üye oldum.1980 darbesi sonrası CHP’nin kapatılması sonucu 1983’de tekrar siyasi hayatın oluşum aşamasında Artvin’de SODEP’in kurucusu ve 1983-87 arası Merkez İlçe yönetim kurulu üyeliği yaptım.1989-92 yılları arası Artvin Belediye Meclis üyeliği, 1992-94 arası yıllarda ise SHP İl Başkanlığı yaptım.

Ayrıca 1989-92 yılları arasında Artvin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı ve 1995-2016 yılları arasında ise Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şube Başkanlığı yaptım.
23 Aralık 2017 tarihinden itibaren ise CHP İl Başkanlığı görevini yürütmekteyim.
Neden Artvin Belediye Başkanlığına CHP’den aday adayı oluyorum?

ÇOK ZOR BİR TABLODA 31 MART YEREL SEÇİMLERİNE GİDİYORUZ

Öncelikle ülkemin içinde bulunduğu durumun hiç iç açıcı olmadığını vurgulamak isterim. Bugün ülkemiz tek adam yönetiminde; Bağımsız yargının olmadığı, hak ihlallerinin tavan yaptığı, ülkemizin borç batağı içerisinde kıvrandığı, işsizliğin ve yoksulluğun had safhada olduğu, hane halkı ve şirket borçlanmalarının aşırı bir hal aldığı ve iflasların başladığı, dış politikadaki tutarsızlıklarla çevremizde tek dostumuzun kalmadığı, medyanın tek elden yönetildiği(istisnalar hariç), seçimlerin bile olağanüstü hal koşullarında yapıldığı ve yeni yönetim anlayışıyla ülkemizin derin krizle karşı karşıya kaldığı bugünlere geldik.Genel manzara bu. Böyle bir ortamda önümüzdeki, yani 31 Mart 2019 tarihli yerel seçimlere katılacağız.
Artık bu seçimler şartların eşit olduğu olağan seçimler değil, bu seçimler olağanüstü koşullarda yapılan seçimler olacaktır ve bizler için çok ama çok önemlidir.

Bu seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi olarak başarılı olacak ve yerel iktidarı hem ülke çapında hem de Artvin’imizde kazanmak zorundayız.Bunun için kişisel hırslarımızdan arınacak ve birlik içinde kardeşlik içinde omuz omuza verip çalışarak bu seçimlerde başarılı olmak zorundayız.
Artvin’de İl Belediyesi olmak üzere tüm ilçelerde Belediye Başkanlıkları, İl Genel Meclisi seçimlerinde de çoğunluğu almak zorundayız. Bunu başarabilirsek yerelde iktidar oluruz.
Genel iktidarı kazanmak için bu seçimler bir şanstır. Bu şansı iyi kullanmalıyız.

Artvin Belediyesi’ne gelirsek, geçtiğimiz 4,5 yıl içinde AKP yönetimindeki belediye tabi ki bir şeyler yaptı.Yapılan iyi şeyler için de teşekkür ediyoruz.Ancak genel anlamda baktığımızda sosyal ve ekonomik yaşam geriye gitmiştir.Bu nedenle ki Artvin sürekli göç vermektedir.
Artvin Merkez’de ticari yaşam geriye düşmüş ve ana caddelerdeki dükkanlar boş durmakta ve sürekli dükkan kapanmaktadır.

Artvin’de işsizlik ve yoksulluk sonucudur ki; insanlarımız maden firmasına mahkum edilmiştir.Bundan genel iktidar kadar yerel iktidar da sorumludur.

ahmetbiber1

MERHUM EMİN ÖZGÜN’Ü ANMADAN GEÇEMEYECEĞİM

Burada şunu belirtmek isterim ki; Belediye iktidar partisinden olmasına rağmen çağdaş belediyecilik anlamında sınıfta kalmıştır.Tabi ki burada Değerli arkadaşım rahmetli Emin Özgün’ü anmadan geçemeyeceğim.Çünkü Emin Özgün borçlu belediyeden kaynak yaratan ve kendi yatırımlarını kendi kaynaklarıyla yapan belediye haline getirmiştir.Kendisini rahmetle anıyoruz.Işıklar içinde yat değerli arkadaşım..

Peki CHP olarak Artvin Belediyesi’ni aldığımızda neler yapacağız?
Öncelikle kadrolarımızla durum tespiti yapacağız ve Artvin’i yaşanabilir kent yapabilmek için; kaynakları rantabl kullanarak ve uçuk projelerden uzak durarak, Artvin’de yaşayanlara nefes aldıracak akılcı projeleri hayata geçireceğiz.
Şimdiden görebildiğimiz kadarıyla;
1-Öncelikle araçların park sorununu mutlaka çözeceğiz ve Artvin’de caddeleri mutlaka rahatlatacağız.
2-Temizlik konusunda titiz davranacak,bazı kurumlarla işbirliği yaparak,kampanyalar düzenleyerek tertemiz bir Artvin yaratacağız.Ayrıca atık konusunda ayrı bir çalışma yapacağız.
3-Orta öğretim ve yüksek öğrenim öğrencilerine imkanlarımız dahilinde yurt ve barınma yerleri yapacağız.
4-Kafkasör turizm merkezinin Türkiye çapında tanıtımı için Artvin dışında vakıflar ve derneklerle işbirliği yaparak Kafkasör turizm alanının hakkettiği cazibe merkezi olmasını sağlayacağız.Bunun için altyapı yatırımlarının gerçekleşmesi hedefimiz olacak ve Artvin ekonomisine katkı sağlayacaktır.
Burada en önemlisi Kafkasör turizm alanının cazibe merkezi olabilmesi için başta Cerattepe maden faaliyetlerinin durdurulması için mücadele etmek ve Artvin şehir merkezimizi olası tehlikelerden korumak zorundayız.
Şunu da belirtmeliyim ki, turizm alanları dinlenme ve huzur bulma alanlarıdır.Turizm alanlarına yakın maden çalışması asla kabul edilemez ve edilmemelidir.
5-Artvin halkının musluklarından temiz su akıtılması temel hedefimiz olacak.Yerli halk ve dışarıdan gelen misafirlerimiz Artvin suyunu tercih eder durumda olmalıdırlar.Bunu sağlamak görevimiz olacaktır.
6-Çocuklarımız için her mahallede oyun parkları yetişkinler için dinlenme yerleri yaratmak temel hedefimiz olacaktır.
7-Artvin’de üretime dönük projeler geliştirmek için çaba göstereceğiz.Bu konuda önemli çalışmalar yapan CHP’li belediyelerden proje desteği alarak örnek çalışmalar yapacağız.Bu aynı zamanda Artvin’in turizm altyapısına destek olacak hem de ekonomik gelişimi için katkı sağlayacaktır.
8-Atatepe’nin cazibe merkezi olması için farklı projelerimiz olacaktır.Bu vesileyle Artvin’e bu dev heykeli kazandıran Sayın Sıtkı KAHVECİOĞLU’na da teşekkürlerimi sunuyorum.
Akılcı,halkçı çalışmalarımız sonucu Artvin’i tekrar çağdaş,cumhuriyet değerlerine bağlı,okuma oranı yüksek,sosyal ve kültürel faaliyetlerin yoğun olduğu huzurlu bir kent olarak anılmasını sağlayacağız.
Turistik olanakları zengin,halkıyla bir ve beraber olan,yüksek yaşam kalitesine sahip bir Artvin kuralım.Bunlar bizim hasretimiz,bunlar hepimizin özlemi.
Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer; Artvin Belediye Başkan Aday Adayı olarak huzurunuza geldiğim bu gün önce Belediye Başkan Adayı sonra da Belediye Başkanı olabilmek için ayırt etmeksizin her birinizin desteğine ihtiyacım var.Her birinizin nasıl özveriyle çalıştığının canlı tanığıyım.Yaşamınızın her alanında bedel ödediğinizin farkındayım.Hedefim hep birlikte yaşadığımız güzel kentimiz Artvin’imizi sosyal demokratların uzman olduğu bir biçimde yönetmek olacaktır.Bunu sizlerin desteğiyle başaracağımıza hiç kuşku duymamaktayım.

Sevgili Artvinliler siyaset emek ister, ona da emek verdiğimi düşünüyorum.Artık birlikte Artvin için emek verelim. Dünyada başka Artvin yok!! Bu memleket bizim!!
Bu anlayışla katılan tüm partililerimizi ve dostlarımızı sevgiyle saygıyla selamlıyor ve tekrar teşekkür ediyorum” dedi. Toplantını sonunda ise Ahmet Biber tebrikleri kabul etti.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK