CHP Artvin’de çalışmalarına hız verdi

0
669

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin örgütü 24 Haziran seçimleri için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk ve ilçe yönetimi, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Anıl Öztürk ve Gençlik Kolları üyeleri gittikleri yerlerde CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin ve vekil adaylarının projelerini anlatmaya çalışıyor.

Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, “CHP Merkez ilçe ve İl Gençlik Kolları ile birlikte köylere geziyoruz. Gidilmedik, kapısını çalmadık ev bırakmıyoruz. Köyün uzak mahallesinde tek bir ev bile olsa oraya gidiyoruz. Çünkü bu mesele sadece CHP, parti meselesi değil.  Memleket meselesi. Cumhuriyetimizin bekası meselesi. Biz CHP’yi “Milli İttifakı” anlatırken, uygulamasını da yapıyoruz. Bağda, bahçede çalışan insanlarımızla birlikte çalışıyoruz. O özlenen imece kültürünü, dayanışmayı, birlikte bir şeyler yapmayı, birlikte mutlu olmayı kısa süreliğine de olsa yaşıyoruz, o güzel insanlarla yaşatıyoruz. İş sözde değil, tıpkı Cumhuriyetimizin ilk yıllarında olduğu gibi özde, el ele vererek, çalışarak, üreterek kalkınacağız. Kimseye muhtaç olmadan kendi kendisine yeten ülke olarak adımızı yeniden yazdıracağız. Her gittiğimiz köyde, mahallede, evlerde başkalarını eleştirme yerine, biz ne yapacağız? Ne düşünüyoruz, projelerimiz neler onu anlatıyoruz. Kimseyi ötelemeden, herkesi samimiyetle, dürüstlükle,  sevgiyle selamlıyor ve konuşuyoruz. Güzel olan şudur; İnsanlar bizi çok dikkatle dinliyor. Kafalarına takılan bir soru varsa soruyor, yani sorguluyor.

Bu çok önemli bir ayrıntıdır. Artvin insanı söz konusu memleket olduğunda siyaset üstü düşünür. Bunu her alanda yapıyor. 24 Haziran seçimleri gerçekten partilerin, kişilerin meselesinden çok öte, bir memleket, gelecek meselesidir. Beni mutlu eden insanımızın bunun farkında olmasıdır.  25 Haziran’da Türkiye’nin Kuzey yıldızı Artvin’den parlayan yıldız, tüm Türkiye’de doğudan doğacak aydınlığın müjdecisi olacak. ”dedi.

CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Anıl Öztürk ise, “Atatürk Cumhuriyeti kurdu, gençliğe yani bizlere emanet etti. Kültürümüzde, geleneklerimizde emanetin çok özel bir yeri ve önemi var. Emanet kutsal sayılır. Bu nedenle bizler emanet edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti’ni Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “İlelebet Muhafaza ve müdafaa etmeye” devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti İlelebet payidar kalacak. 25 Haziran’da sonucu önemli ölçüde biz gençler belirleyeceğiz.” İfadelerini kullandı.