CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan: Ötekileştirmeyen, birleştiren bir belediye

0
826

CHP Borçka İlçe Başkanlığı dayanışma gecesi düzenledi.

Dayanışma gecesine, İl Başkanı Ahmet Biber, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, CHP Hopa Belediye Başkan Aday Adayı Murat Özçep, CHP İlçe başkanları ve Borçka halkı katıldı.

“HER BİR HARF TEK KELİMEDE, ERCAN ORHAN’DA BULUŞTU!..”
Dayanışma gecesinin açılış konuşmasını yapan Recep Özçelik, Borçka’da yaşanan hecan’ın, coşkunun, tüm Artvin’e ve Türkiye’ye yayılacağını savunarak; “ Biz Borçka olarak tüm enerjimizi 31 mart için çalışmalara yoğunlaştırdık. Her bir alfabe, her bir harf misali her Borçkalı tek bir kelimede, güzel bir insanda birleşti. Ercan Orhan’da buluştu. Bunu bu salonda çok net görüyoruz.

Siyaseti süte benzetirsek, eğer süt temizse, güzelse kaymağı da tadı da çok güzeldir. Bu akşam bir dayanışma gecesi yapalım dedik. Bu etkinliğimizin ilk ayağıydı. Bu nedenle herkesi davet etmedik. Bizim öngörümüz 300 kişilikti ama neredeyse 2 katı insan gecemize geldi. Bu insanlar dayanışma için, durduğu yeri göstermek için, maddi manevi katkı sunmak için burada. Borçka’nın tüm kesimlerinden olan insanlarımız burada. Bize heyecan veren, coşku katan tüm dostlarımıza, Borçka Halkına teşekkür ediyorum” dedi.

BORÇKA’DAKİ BİRLİK VE BERABERLİK  ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEKTİR
İl Başkanı Ahmet Biber de yaptığı kısa konuşmasında,” Borçka’da sağlanan bu birlik beraberlik, tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir durumdur. Ben, bundan önceki ve şu an görevde bulunan Borçka İlçe yönetimini, Ercan hocamızı tebrik ediyorum, başarılar diliyorum” dedi.

“BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE YAŞAYACAĞIZ.”
Son olarak söz alan CHP Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, ”Şairin dediği gibi Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.. Bu davet bizim. El ele, baş başa vermeyince taş yerinden kalkmazmış. Bugün dayanışma gecesindeyiz. Omuz verme günü, yüceltme günü, Borçka’yı şaha kaldırmak için birlik günüdür. Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.

“ÇOK ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM, HEYECANIMI BAĞIŞLAYIN.”
Zaman zaman heyecanlanıyoruz. Bundan dolayı söylemek istediğim şeyleri tam olarak ifade edemiyorum. Bundan dolayı beni bağışladığınızı biliyorum. Ama şunu da biliyorum ki, biz bizeyiz, iç içeyiz, yan yanayız, omuz omuzayız. Dostlarımız burada, tüm renkler bir aradayız. Birlikte, eksiklerimizi göreceğiz, kusurlarımızı örteceğiz, aydınlığa hep beraber çıkacağız.

BORÇKA’YI SÖZDE DEĞİL, GERÇEKTEN BİRLİKTE YÖNETMEK İÇİN GELİYORUZ
Biz inadına yaşam için geliyoruz. Hakça bölüşmek için geliyoruz. Biz toplumsal barış, kardeşlik ve birlikte dostluk duyguları içinde yaşam için geliyoruz. Şeffaf yönetim, hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı için geliyoruz. Kutuplaştırmayan, barıştıran, ötekileştirmeyen, bizleştiren bir belediyecilik için geliyoruz. Mahalle muhtarlıkları bünyesinde kuracağımız mahalle konseyleriyle yönetimde yeni bir katılım mekanizması oluşturacağız.

“TEMEL İLKEMİZ, ŞEFFAF KATILIMCI VE DÜRÜST BİR YÖNETİM ANLAYIŞIDIR!..”
Bizler belediyeler tarafından yürütülecek projelere bağlı olarak kent ve mahalle konseylerimizle tartışılacak, projeyi birlikte yapmak için geliyoruz. Adil ve insan onuruna değer veren bir belediyecilik için sizlerle, tüm Borçka bileşenleri ile hareket ederek, Borçka’yı birlikte yönetmek için geliyoruz.

“SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL BİLMEYECEK”
“Şeffaf, saydam ve dürüst bir yönetim olmayı taviz verilmez temel bir ilke olarak kabul ediyoruz. İstihdam ve gelir getirici projeleri öncelikli olarak görmekle beraber, kimsenin onurunu kırmadan, şova kaçmadan, bizim en güzel geleneğimiz, kültürümüz olan, sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek şekilde, gıda, giyim ve yakacak ihtiyacı gibi yardımları da yapacağız.

Kimseyi ayırt etmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz, bütün renkleri gönülden kucaklayacağız. Birlikte hareket edeceğiz. Borçka’yı seviyoruz. Onun için buradayız. Borçka için varız, Bir kere daha bütün misafirlerimizi selamlıyorum. Hopa’dan, Arhavi’den, Kemalpaşa’dan, Murgul’dan, Artvin’den diğer ilçelerimizden gelen değerli dostlarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Haber: Sami Özçelik