CHP Hopa’da 904 yığma seçmene itiraz etti

0
459

CHP Hopa ilçe örgütü 904 yığma seçmen olduğunu ve itiraz ettiklerini açıkladı.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi, seçim takvimi ve yüksek seçim kurulunun 140/1 sayılı seçmen kütükleri genelgesine aykırı olduğu düşünülen ve Hopa’da oy kullanılması için ilçe merkezine gerçeğe aykırı olarak getirtilen 904 kişinin seçmen kütüğüne dahil edilmemesi için CHP Hopa ilçe örgütü itirazda bulundu.

Hopa ilçe seçim kuruluna ve il seçim kuruluna yapılan itiraz gereği, seçim kurulu tarafından emniyet güçlerince görevlendirilme yapıldı. İlçe genelindeki çok sayıda adrese polis ekiplerince ziyaretler yapılarak yığma seçmenlerin tespiti ve seçmen kütüğünden silinmesi için çalışma başlatıldı.

CHP Hopa ilçe Başkanı Adnan İskender’in yapmış olduğu açıklamada “Seçim sürecinde bu denli yığma oy naklinin yapılmış olması yasal olmamakla birlikte, kabul edilebilir bir davranış değildir. Bizde üzerimize düşen görevi yaparak, 904 ismin taşıma olduğunu tespit ettik ve devletin ilgili kuruluşlarına bunu bildirdik. Gerekenin emniyet güçlerimizin çalışmaları sonucunda yapılacağını umuyor ve o kurumlarımıza güveniyorum” dedi.