CHP Kemalpaşa’da gençlik kollarını kurdu

0
540

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları, Kemalpaşa’nın ilçe olmasının ardından gençlik yapılaşmasını tamamladı.

CHP gençlik kolları Başkanı Alin Öztürk ve yönetimi ilçeye giderek yeni yönetime başarılar diledi. Öztürk burada yaptığı konuşmada şunları söyledi.; “Cumhuriyet Halk Partisinde gençlik kolları olarak önümüzde ki yerel seçimlere hazırlıklarımızı yapmaya hız kesmeden devam ediyoruz. İl gençlik kolları olarak her ilçede ayrı ayrı çalışma yürüterek o yöreye özgü siyasi programımızı çıkartıyoruz.

Bugün Kemalpaşa’nın ilçe olmasının ardından ilk gençlik kollarını arkadaşlarımız ile birlikte kurduk. Gençlik kolları başkanlığına Kemalpaşalı genç arkadaşlarımızın önerdiği Ömer Akbıyık arkadaşımız seçildi. Kendisine ve yönetimine bu zor coğrafyada yapacakları siyasetin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Günümüzde özellikle genç arkadaşlarımızın muhalefet partisinde siyaset yapmasının zorlaştığı bugünlerde görüyoruz ki elini taşın altına koyabilecek cesaretli gençlerimiz var. Bu görüntü bizleri mutlu ettiği gibi vatandaşlarımızı da umutlandırıyor.

Bugün burada sadece gençlik kollarını oluşturmakla kalmayıp yeni proje kararları alarak ayrılıyoruz. Öncelikle başlangıcını Kemalpaşa da yapacağımız belediye ile birlikte çalışacak İlçe Gençlik Meclisleri kuracağız. Bu meclisin yürütmesini ve yönetmeliğini önümüzde ki günlerde olacak İl Gençlik Kolları kongresinde açıklayacağız. Yapılacak kongreyi sadece seçim olarak değerlendirmeyip gençlik kolları çalıştayı olarak organize etmeyi düşünüyoruz. Geçtiğimiz hafta Artvin merkezde yaptığımız Genç-Akran eğitimini Kemalpaşa da oluşan talepler doğrultusunda İlçemiz de de gerçekleştireceğiz. Bu eğitimde genç arkadaşlarımıza Türkiye’nin siyasi geçmişinden Partimizin programı, tüzüğüne kadar bütün bilgileri aktaracağız. Liseli ve üniversiteli arkadaşlarımıza yönelik projelerimizi değerlendirdik ve uygulamaya koymak için gerekli eksikliklerimizi tamamlıyoruz.

Yakın zamanda değerli basın aracılığı ile bu projelerimizi de halkımıza sunacağız. Önemli olan şudur bu ülkenin dinamikleri olan biz gençlerin artık hayatın her yerinde üst kadrolarda yer olacağız bu bilgi ve donanımda genç bireyler yetiştiriyoruz çalışmalarımıza bu yönde hız verdik. Sadece seçim zamanı sokağa çıkan bir parti olmadık her zaman sokakta olduğumuzu halkın içerisinde olduğumuzu artık daha fazla hissettireceğiz. Her şeyin yanı sıra bugün Türkiye de birleşmiş bu ülkenin değerlerini korumak isteyen bir HAYIR bloğumuz devam etmekte bizlerde bu birleşenlerin daha güçlü bir şekilde bağlılığını sağlamak için etkinliklerimiz olacak diğer birleşenlerle görüşmelerimiz devam edecektir.

Yakın zamanda olacak kongremizde Artvin halkına Gençlik bildirgemizi yayınlayacağız bu bildirge Artvin gençliğine heyecan vereceğini düşünüyoruz. Genç arkadaşlarımıza şunu söylemek istiyoruz. Başka bir geleceğin mümkün olduğu ülkemizde bizlerin verdiği bu mücadelede sizlere de ihtiyacımız var. Çayımızı içmeye davet ediyoruz bütün genç arkadaşlarımızı. Tekrardan Kemalpaşa gençlik kollarımızın önce Kemalpaşa’ya sonra Artvin’imize hayırlı olması dileği ile genç arkadaşlarıma başarılar diler kendilerini tebrik ederim” dedi.