CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör Oldu

0
968

TRABZON-CHP Trabzon İl Kongresinde mevcut başkan Güzide Önsel Uzun karşısında kazanan Turgay Güngör oldu. 19 Mayıs Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede Divan Başkanlığı’nı CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen yaptı.

Mevcut CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun ile Turgay Güngör’ün yarıştığı seçimde 159 oy alan Turgay Güngör, CHP Trabzon’un yeni il başkanı olurken, Güzide Önsel Uzun ise 143 oy aldı.

CHP Trabzon’un yeni İl Başkanı Turgay Güngör yaptığı teşekkür konuşmasında, çok güzel bir kongre süreci yaşadıklarını belirterek, “Çok sevdiğim Güzide arkadaşımla yarıştık. Bu sadece bir yarıştır asla bir ayrışma değildir. Biz onlarla beraber çalışacağız. Onların yaptıklarından esinleneceğiz. Tüm CHP’leri kucaklama adına sizlere söz veriyorum. Yanlış yapmayacağım. Trabzon’daki bu ezikliğimizi ortadan kaldırmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Artvin Hopa doğumlu olan inşaat Mühendisi Turgay Güngör uzun dönem CHP çatısı altında siyaset yaptı. Göngör il başkanı olması nedeniyle CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi görevinden de ayrıldı.