CHP Yusufeli İlçe Başkanlığına Eylem Polat Şen atandı

0
148

Milletvekili Aday adaylığı için Cumhuriyet Halk Partisi Yusufeli İlçe Başkanlığından istifa eden CHP Yusufeli İlçe Başkanı Barış Demirci’nin yerine İçe Başkanlığına Eylem Polat Şen atandı.

Yeni Başkan Eylem Polat Şen yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Benimsediğim ilkeler doğrultusunda yol alabileceğim Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığına layık görüldüğüm için onur duyuyorum. Mevcuttaki ilçe başkanımız Av. Barış Demirci’nin 2023 milletvekilliği genel seçimleri için istifası üzerine boşalan ilçe başkanlığı kadrosu için atama yetkisi Cumhuriyet Halk Partisi Genel merkezinde olup daha sonrasında ilçe yönetim kurulu tavsiyesi üzerine ilçe başkanlığına adaylığım neticesinde genel merkez tarafından atamam gerçekleşmiştir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilçemizde de kadınların yönetimin her kademesinde daha etkin rol alması, daha yaşanabilir ve huzurlu bir toplumun temelini oluşturmaktadır. İlçemizin ilk kadın ilçe başkanı olmamın, bundan sonra ilçemiz kadınlarının ve gençlerinin siyasette söz sahibi olması için örnek olmasını ümit ediyorum.

Kadınların siyasetteki sert üslubu değiştirip, sorunların tespiti ve çözümünde daha uzlaşmacı bir dil kullanacaklarını düşünüyorum.

Yeni ilçemiz zorlu bir süreçten geçmekte olup ve bu süreç birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Yeni yerleşim yerinde halkımızın, esnafımızın, gençlerimizin mağduriyetleri giderilmemiş olup aksine yetkililerce sorumluluk alınmayıp, bu sorunların daha da büyümesine sebebiyet verilmiştir. CHP ilçe yönetimi olarak ben ve kıymetli yol arkadaşlarım bu mağduriyetlerin bir an evvel giderilmesi ve çözüme kavuşturulması için her zaman halkımızın yanında olacağız. Yeni yerleşim yerinin, huzurlu ve yaşanabilir bir ilçe olması için elimizden geleni yapacağız.”