Çığ faciasında hayatını kaybeden Jandarma Uzman Onbaşı Özen Akçam son yolculuğuna uğurlandı

0
430

Van’ın Bahçesaray ilçesindeki çığ faciasında hayatını kaybeden Jandarma Uzman Onbaşı Özen Akçam’ın (26), Artvin’in Ardanuç ilçesinde tören düzenlenerek Bulanık köyünde toprağa verildi.

Van’ın Bahçesaray ilçesindeki arama kurtarma çalışmaları sırasında çığ altında kalan Jandarma Uzman Onbaşı Özen Akçam’ın (26), için Artvin’in Ardanuç İlçesinde tören düzenlendi. Törene Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğ General Hasan Koçyiğit, Artvin Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Yasın Başbay, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Artvin ilçe belediye başkanları ve binlerce vatandaş katıldı. Şehit cenazesinin cami meydanına getirilmesiyle şehit annesi Emine, babası Nazım ve kız kardeşleri Zeynep ve Sıla Akçam tabuta sarılıp, şehidin fotoğrafını öperek gözyaşı doktu.

Asker montu giyen Sıla Akçam, asker selamı vererek “ Sen benim gururumsun abim. Sen şehit olmak istiyordun, ben senle gurur duyuyorum. Ben sana söz verdim. Bir damla gözyaşı dökmeyeceğim. Canımın içisin başımı hep dik tutacağım” diyerek gözyaşı döktü.

Burada kılınan cenaze namazı sonrası şehit Akçam’ın naaşı askerlerin omzunda bir süre taşınarak cenaze aracın konuldu. Şehit  defnedilmek üzere Bulanık Köyüne götürüldü.

cenazetöreni